Безпечні пластикові вікна - засклення "триплексом"

Безпечні пластикові вікна - засклення "триплексом"

Додано 22/04/2009 - 18:40, admin

Безпека й комфорт завжди відігравали для людини важливу роль. Унікальність скла триплекс, часто використовуваного при заскленні пластикових вікон, - в тому, що ця комбінація декількох шарів скла й прошарку між ними вирішує, як мінімум, дві проблеми: забезпечення високого рівня безпеки й прекрасної шумоізоляції. Ці якості триплекса роблять його потрібним при заскленні, як у міському, так і в заміському будівництві. Багатошарове скло забезпечить геометричну цілісність при спробах розбити вікно або дах і необхідний рівень поглинання шуму. Воно ж вбереже від порізів розбитим склом. З чого складається якість триплекса й чим вона гарантується?

Триплекс - це багатошарове скло (тришарове). До багатошарового скла відноситься й двошарове (дуплекс). Дуплекс являє собою лист скла, на одну сторону якого нанесена прозора плівка із шаруватого пластику товщиною до 0,35 мм. У триплексі ж ця плівка (або шар до 1,5 мм спеціальної затверділої рідини) розташована між двома листами. У двошаровому і тришаровому склі руйнівне навантаження на 60-80% вище, ніж у звичайного, і уламки не розлітаються, а утримуються на плівці й залишаються в стулці. Ступінь тепло- і звукоізоляції в триплекса вище, ніж в стандартних. Багатошарове скло може бути навіть куленепробивним.

Триплекс буває двох основних типів - заливний і плівковий. У першому випадку шари "склеюються" один з одним по всій поверхні полімерною плівкою, у другому полімерною ламінуючою сумішшю. Таке скло добре захищає від ультрафіолетового випромінювання. Основним показником є формула (S1 + S2) = товщина триплекса. Плівковий триплекс має, зазвичай, формулу 3+3 і пропонується у вільному розмірі листами, упакованими в ящиках. Існують різні види триплекса: вогнестійкий, архітектурний, гнутий, кольоровий.

Заливний триплекс може мати будь-яку формулу, за вашим бажанням. Тобто, спочатку виготовляються листи скла потрібного розміру й конфігурації, а потім між ними заливається полімер. На відміну від загартованого скла, триплекс не міцніший звичайного скла, він просто поводить себе по-іншому при розбиванні - уламки не розлітаються в усі сторони, а залишаються на еластичній плівці. Саме цією його властивістю й обумовлене застосування триплекса у вітринах магазинів (що особливо характерно для Заходу).
Щоб розбити звичайне скло, потрібний усього один "гарний" удар і півхвилини на видалення осколків. За той час, поки уявні зловмисники будуть розбивати триплекс, встигне приїхати міліція.

До речі, за кордоном, якщо у вітрині магазина не встановлений триплекс або хоча б скло покрите захисною плівкою, жодна страхова компанія такий магазин нізащо не застрахує. На жаль, сучасні реалії показують, що й в українській дійсності без такого ж ладу не прожити.

Крім безпеки, скло триплекс забезпечує високу оптичну прозорість, стабільність кольору й стійкість до подряпин. Ще одна важлива сторона триплекса - таке скло володіє поліпшеними звукоізоляційними властивостями.

Будівельний триплекс відмінно підходить для засклення входів і вестибюлів громадських будівель; при створенні офісних перегородок й вітрин; при заскленні сходів; у склопакетах, котрі встановлюються на дахах будинків; при заскленні торгівельних павільйонів й зупинок; незамінний при заскленні шкіл, спортивних залів та дитячих садочків.