Чи шкідливі пластикові вікна?

Чи шкідливі пластикові вікна?

Додано 18/04/2009 - 12:04, admin

Той факт, що вікна ПВХ за багатьма своїми властивостями значно кращі звичайних дерев'яних віконних конструкцій, сьогодні вже важко заперечувати. Пластикові вікна сьогодні обирають тисячі людей. І цей вибір визначають насамперед переваги металопластикових вікон - пластикові вікна гарантують комфорт, тепло і затишок у вашій оселі. Але чи забезпечують вони екологічну безпеку людини. Простіше кажучи - чи шкідливо встановлювати пластикові вікна? Безпека пластикових вікон пов'язана не тільки з їх надійністю й міцністю. Матеріали пластикових вікон, що використовуються для виготовлення профілю, з успіхом застосовуються не лише в будівництві саме завдяки своїм екологічним властивостям. Продукти нафтохімії нерідко стають загрозою здоров'ю людини через небезпечні виділення, які можуть викликати безліч захворювань.

Полівінілхлорид (ПВХ), з якого виробляється профіль металопластикових вікон, відноситься до групи термопластів. Його склад - етилен (47%) і зв'язаний хлор (57%), отриманий з кухонної солі. У чистому вигляді ПВХ являє собою порошок. Щоб отримати профіль для виготовлення пластикових вікон, у порошкоподібний матеріал додаються стабілізатори, модифікатори, пігменти й допоміжні добавки.

Найбільше занепокоєння у тих, хто задає собі питання, чи шкідливі вікна ПВХ, завжди викликає свинець, що використовується як стабілізатор. У ПВХ він перебуває у зв'язаному, тобто біологічно пасивному стані. Тому готові пластикові вікна свинець не виділяють. Однак ті, хто все-таки сумнівається в цьому, можуть скористатися новими розробками провідних європейських фірм, замовивши екологічні пластикові вікна - їх профіль виготовляється із застосуванням сполук кальцію й цинку замість свинцю.

Часто буває, що повністю безпечні у звичайних умовах матеріали стають особливою загрозою людині в яких-небудь екстремальних ситуаціях. Наприклад - при пожежі. У цьому випадку склопакети ПВХ мають значно кращі властивості, ніж вікна в дерев'яних рамах. Профіль ПВХ не запалюється й навіть слугує певною перешкодою поширенню вогню. Хлороводень, що виділяється при горінні ПВХ через різкий запах виявляється при найменших концентраціях. Вступаючи в реакцію з водяними парами, хлороводень утворює соляну кислоту, що викликає корозію металевих конструкцій. Однак її концентрація настільки незначна, що не створює небезпеки для здоров'я людей.

Монооксид вуглецю, відомий, як чадний газ, запахом не володіє. Але його виділення не уникнути при горінні абсолютно усіх органічних матеріалів. Однак, оскільки процес горіння ПВХ відбувається значно повільніше, ніж, наприклад, деревини, для тієї концентрації, у якій чадний газ стає смертельно небезпечний для людини, при горінні (вірніше навіть сказати при плавленні) ПВХ потрібен дуже тривалий час. І скоріше за все лихо може наступити від виділення чадного газу іншими палаючими предметами або будівельними матеріалами, ніж від ПВХ.

Тому, якщо ви хочете придбати пластикові вікна, не сумнівайтеся в їх безпеці й не слухайте всілякі «байки про пластикові вікна». Жодна страхова компанія ні в Америці, ні в Європі не розглядають профіль ПВХ як матеріал, здатний створити додаткову загрозу життю або здоров'ю людини при пожежах і стихійних лихах, і тим більше при звичайній експлуатації в побутових умовах.