Догляд за пластиковими вікнами (догляд за вікнами ПВХ)

Догляд за пластиковими вікнами (догляд за вікнами ПВХ)

Додано 11/04/2009 - 13:14, admin

Миття вікон

Пластикові вікна, на відміну від старих дерев'яних, майже не потребують догляду. Згадайте старе дерев'яне вікно. Його експлуатація деколи була схожа на страшний сон - його потрібно періодично, якщо не постійно, фарбувати, мити, утеплювати і т.п. Однак не можна заперечувати, що за пластиковим вікном взагалі доглядати не потрібно. Далі ми розповімо, який догляд за вікнами ПВХ необхідний і як доглядати за вікнами, щоб зберегти їх функціональність і гарний та витончений зовнішній вигляд. Погодьтеся, що краще приділити своєму вікну 15 хвилин один-два рази на рік і насолоджуватися ним десятиліттями, ніж допустити вихід вікна з ладу й платити за його ремонт.

Чим і як мити пластиковий профіль вікна ПВХ

Пластикові вікна VEKA мають дуже важливе достоїнство - за ними легко доглядати. При митті пластикового профілю вікна, насамперед, необхідно видалити пил і бруд з поверхні. Гладка поверхня пластикового профілю не має мікротріщин і рельєфності (на відміну від дерев'яних вікон), тому процедуру видалення пилу можна легко виконувати за допомогою м'якої тканини, ганчірки або губки (домогосподарки на 50% полегшують свою праця завдяки використанню ганчірок, до складу яких входить мікрофібра). Не слід застосовувати мочалки, що можуть подряпати поверхню, а також, очищуючі засоби, що містять абразивну крихту, кислоту, луг, розчинник або ацетон. Їх застосування може призвести до псування поверхні ПВХ профілю. В якості очищуючої суміші підійде простий мильний розчин. Існують також спеціальні засоби для догляду за профілем ПВХ (запитуйте такі засоби у віконній компанії, де замовляли вікна або в представників виробника профілю ПВХ).

Також у пластикових вікнах необхідно видаляти бруд із дренажних отворів пластикового профілю, які розташовані в нижній частині вікна. Їх легко знайти, якщо відкрити стулку. Якщо через зовнішнє ущільнення всередину конструкції проникне вода, то вона буде відведена до зовнішньої сторони рами по фальці з ухилом і витече через водовідливні отвори. Крім вологи в дренажні канали ПВХ профілю можуть попасти пил і бруд, велике скупчення яких загрожує засміттям. Саме тому рекомендується періодично чистити дренажні отвори й водовідливні канали пластикового вікна.

При митті вікна, варто здійснювати догляд за гумовими ущільнювачами, розташованими по периметру рами й стулок. Ущільнювачі відповідають за герметичність, тепло- і шумоізоляцію. Потрібно стежити, щоб вони не потріскалися й не втратили свою еластичність. Продовжити термін служби ущільнювача допоможе наша порада. Після того, як ви видалили з ущільнювача бруд і пил, нанесіть на нього трішки силіконового змащення (можна використовувати засоби на основі гліцерину), чистою ганчіркою розподіліть по поверхні й розітріть. Змащення ущільнювачів достатньо виконувати два рази на рік. Такий догляд за ущільнювачем дозволить зберегти еластичність гуми. В результаті Ви отримаєте більш надійний захист від опадів і протягів.

Чим і як мити склопакет

Склопакети пластикового вікна мають різну прозорість, залежно від того, який склопакет був Вами замовлений. Проте прозорість сильно послаблюється з появою подряпин. Для очищення скла цілком підійде тепла вода з невеликою кількістю рідкого мийного засобу для скла, посуду. Не можна використовувати порошкові й шліфуючі засоби для чищення. У жодному разі не можна видаляти забруднення скла гострими предметами. Тоноване скло й скло зі спеціальним напилюванням миються абсолютно так само. Плівку неможливо пошкодити, оскільки вона встановлюється, зазвичай, на внутрішню, а не зовнішню сторону скла (якщо склопакет виготовлено заводським методом). Виключення становлять спеціальні декоративні покриття з відбиваючим ефектом, (не плутати з тепловідображуючим покриттям скла, енергозберігаючим склопакетом). До вибору засобів для миття такого скла варто підходити з особливою обережністю. Рекомендуємо, спочатку, перевірити, як впливає засіб на покриття на невеликій ділянці, і, лише після цього, застосовувати засіб для очищення усього вікна.

Догляд за віконною фурнітурою пластикового вікна

Правильне функціонування вікна в першу чергу залежить від якості роботи віконної фурнітури. Віконна фурнітура - дуже складний елемент вікна, що піддається найбільшим впливам та навантаженням. Вона також потребує дбайливого догляду. Насамперед, її рухомі елементи варто змащувати спеціальними засобами (наприклад, машинним маслом). Це дозволить забезпечити стабільну роботу віконної системи. Для того щоб елементи фурнітури завжди були в робочому стані, необхідно уникати влучення сторонніх предметів між рамою й стулкою та в рухомі вузли конструкції. Не можна вішати на стулки одяг або ж інші сторонні предмети. Якщо ви будете дотримуватися інструкцій виробника віконної фурнітури, то це значно збільшить строк експлуатації.

Засоби по догляду за пластиковим вікном

Для того щоб ви не витрачали час на пошук необхідних засобів по догляду за вікнами ПВХ, існують зручні набори засобів. Традиційно цей набір складається із засобу по догляду за віконною фурнітурою, змащення для ущільнювальної стрічки й очищуючого засобу для догляду за пластиковим профілем вікна.