Довговічність пластикових вікон

Довговічність пластикових вікон

Додано 18/04/2009 - 15:40, admin

Про пластикові вікна в нашій країні довідалися одночасно зі стільниковими телефонами. Це були предмети з одного престижного ряду, які могли собі дозволити далеко не всі, свого роду символи благополуччя. В усякому разі, так тоді багатьом здавалося. Зараз замінити свою дерев'яну раму на пластикове вікно дозволяє собі більшість наших громадян, незалежно від того, живуть вони в блоковій багатоповерхівці або в дерев'яному будинку, що дістався у спадщину від бабусі. Чому? Це зручно, а головне, довговічно - таку відповідь, мабуть, найчастіше можна почути на це запитання.

Виробники пластикових вікон зацікавлені в підтримці своєї репутації на високому рівні. Не секрет, що це досить новий напрямок у виробництві. На Заході, звідки прийшли до нас ці технології, першими зацікавилися екологічно чистим виробництвом. Достоїнств у ПВХ (полівінілхлорид - синтетичний полімер, що є найпоширенішим видом пластмаси, різновид високоміцного пластику) безліч. Основне, до чого апелюють виробники вікон із цього матеріалу, - виготовлення їх вікон не пов'язане зі знищенням флори. Фізичні характеристики пластику вражають. Він не жолобиться, не боїться морозів, вологи. Пластикові вікна ПВХ мають високі показники по теплозахисту й звукоізоляції.

До того ж пластик - важкозаймистий й не підтримуючий горіння матеріал. Випробування в екстремальних умовах показали, що протягом півгодини пластикові вікна витримують температуру + 150 градусів за Цельсієм без появи тріщин і пухирців, а при + 80 - цілих 3 години. Для порівняння: температура займання від зовнішнього джерела у ПВХ 330-400 градусів за Цельсієм, у дерева - 210-270; температура займання у ПВХ 450 градусів, у дерева - 260. А останні тестування показали, що пластикові вікна в умовах помірного клімату здатні прослужити не менше 40 років. Критерієм оцінки довговічності профілів є також зміна фізико-механічних і колірних показників: міцності при розтяганні, зміни лінійних розмірів, ударної в'язкості, білизни (коефіцієнта дифузійного відбиття) і зміни кольору в порогах так званої сірої шкали.

ПВХ профілі вважаються такими, що витримали випробування на довговічність, якщо зміни білизни, міцності при розтяганні й ударній в'язкості не перевищують 50% від вихідної величини, зміни лінійних розмірів не перевищують 2,5%, а зміни кольору по сірій шкалі не повинні бути нижче 3-го порога. Так, при проведенні дослідів механічні якості профілів залишалися в межах норми, що допускає при цьому подальшу експлуатацію вікон, а зміни в кольорі виявилися настільки незначні, що розрізнити це можна було тільки за допомогою спеціальних оптичних приладів. Це доводить, що зазначений показник не є граничним.

При цьому пластикові вікна не створюють турбот: ніякого "несанкціонованого" провітрювання із щілин, бездоганність функціонування затворних механізмів і, головне, ніякого фарбування! У Європі пластикові вікна займають майже половину всього віконного ринку практично в усіх кліматичних поясах.

Іноді здається, що стабільність у нашому житті - це щось неможливе, але вона є, і коштує, по суті, не дорожче звичайного пластикового вікна.