Експлуатація, догляд, провітрювання метало пластикових вікон

Експлуатація, догляд, провітрювання метало пластикових вікон

Додано 10/03/2009 - 16:42, admin

  Ви поставили собі нові якісні пластикові вікна. І щоб радість від нових вікон не захмарювалася, дотримуйтеся простих порад по догляду за вікнами.
   
  Чищення рам: нормально забруднені віконні рами легко очищаються теплою водою з доданням засобу для миття посуду. Не слід застосовувати абразивні засоби й у жодному разі обтирати вікна сухою ганчіркою. Для сильно забруднених віконних рам існують спеціальні засоби. Більш докладну інформацію можна отримати в постачальників вікон або представництв профільних систем.

  Суворо забороняються всі засоби, що містять розчинник, особливо рідини для видалення лаку нігтів і т.д.

  Ущільнення (гумки): необхідно регулярно видаляти пил і інші осади з ущільнень.

  Техобслуговування віконних приладів (фурнітури): один раз в рік змазуйте всі рухливі частини приладів маслом або змащенням, що не містить смолу або кислоту. Якщо ці частини погано рухаються, то це вказує, що змащення потрібно ще раніше.

  Вікна не закриваються: рух приладів може бути відрегульовано. Але це регулювання повинен провести фахівець, тобто постачальник вікон. Тільки він знає, що саме треба зробити.

  Не блокувати вікно: у жодному разі не вставляйте дерев'яний клин або т.п. у щілину між рамою й стулкою, щоб запобігати захлопуванню! Це може призвести до ушкоджень.

  Чищення скла: скло найкраще очищати чистою, теплою водою за допомогою гарної шкіряної ганчірки. При необхідності до води можна додавати трошки засобу для миття посуду. Не слід застосовувати агресивні засоби або засоби, що містять розчинник.

  Склопакети: склопакети складаються із двох або листів скла. Між ними перебуває осушене повітря або спеціальний газ. По краях, склопакети закриваються спеціальним повітряно- і вологонепроникним герметиком. Ізолююча здатність склопакетів ґрунтується лише на низькій теплопровідності повітря в них. При певних погодних умовах, скло, а також рами й інші частини вікна, можуть запотівати. Причина в тому, що тепле повітря поглинає набагато більше вологи, ніж холодне. Коли тепле повітря стикається з холодною поверхнею, воно прохолоджується й надлишкова волога осаджується як конденсат. Це явище відбувається особливо часто в тих випадках, коли зіштовхується висока вологість і низька температура. Залежно від призначення й використання приміщень, висока вологість буває у ванних кімнатах, кухнях і спальнях, а також у житлових приміщеннях, де перебуває багато рослин. Конденсат утворюється найбільше на нижній частині склопакета, де тепле повітря, котре піднімається з опалювальної батареї через виступаючі підвіконня не доходить до скла. Щоб цього по можливості не трапилося, варто правильно провітрювати приміщення.

  Як правильно провітрювати: нові вікна герметичні. Постійної вентиляції через нещільності, як раніше, більше немає. Тому знадобиться провітрювати частіше. Цим можна ще й регулювати вологість повітря в приміщенні. Не має значення, чи заселилися Ви в новобудову або відремонтували старий будинок. Кам'яні й штукатурні роботи, наклейка шпалер підвищують вологість приміщень. Коли Ви вмиваєтеся, купаєтеся, приймаєте душ, варите, миєте посуд і т.д., виділяється волога, що постійно збільшує відносну вологість повітря. Людина також виділяє вологу. Тому необхідно регулярно провітрювати приміщення. Крім того, можна одночасно уникнути появи грибка. Залежно від призначення й використання приміщень, їх варто провітрювати від 3-х до 4-х разів на день. Краще за все протягом, відкривши всі вікна на 1-5 хвилин, з огляду на зовнішню температуру. Провітрюйте тільки свіжим повітрям ззовні. Вологе повітря повинне із приміщень вивітрюватися тільки назовні (у жодному разі не в інші приміщення). Опалення й регулярне провітрювання приміщень є передумовою для підтримки оптимального мікроклімату приміщень. Запітніле вікно є ознакою того, що приміщення необхідно провітрити.

  Ще одна порада: взимку можна легко контролювати тривалість провітрювання. Коли відкривається вікно, зовнішнє скло відразу запотіває. Як тільки цей конденсат зник, можна закривати вікно. За цей час повітря замінилося, а стіни й меблі ще не остудилися.