Фурнітура для пластикових вікон

Фурнітура для пластикових вікон

Додано 18/04/2009 - 15:21, admin

Фурнітура для пластикових вікон

Фурнітура для пластикових вікон - одна з найважливіших складових частин, від якості її роботи залежать надійність і стабільність роботи вікна в цілому. Під фурнітурою розуміють набір деталей і механізмів, які слугують для відкривання й закривання пластикового вікна ПВХ, забезпечуючи при цьому щільність прилягання стулки до рами.

Вікно повинне витримувати великі навантаження, бути зручним в обслуговуванні, мати захист від злому, і в той же час виглядати легко й привабливо. Як один з елементів конструкції вікна, вся фурнітура належить єдиній кінематичній схемі, що дозволяє оптимально розподіляти й компенсувати навантаження, котрі впливають на стулку. Завдяки цьому забезпечується сприятливий режим для роботи деталей і механізмів фурнітури з різними формами навантаження.

Сьогодні ринок фурнітури досить різноманітний. На ньому представлено фірми із Західної й Східної Європи, Скандинавських країн, Південно-Східної Азії, США й Канади. Найбільше поширення в нашій країні одержала фурнітура фірми Winkhaus, вона вирізняється високим класом виконання й надійністю, а також забезпечує різні способи відкривання й закривання.

У конструкціях фурнітури різних марок реалізовано модульний принцип. Це легко побачити на прикладі комплектації поворотно-відкидного вікна. З усього різноманіття деталей і механізмів можна виділити чотири групи, які формують «базовий модуль»:

  • основний механічний привід;
  • верхня петельна група;
  • нижня петельна група;
  • група механізмів, що передають рух через кут.

Залежно від розмірів конкретного вікна й індивідуальних вимог, у цей базовий модуль можуть бути додані різні додаткові елементи, які значно розширюють функціональні можливості конструкції в цілому. Модульна концепція фурнітури дозволяє легко адаптувати її до різних марок профілю з найменшими витратами.