Гарні вікна - завдяки ПВХ профілю

Гарні вікна - завдяки ПВХ профілю

Додано 25/04/2009 - 17:48, admin

"Дехто думає, що будинки складаються зі стін. Я ж стверджую, що будинки складаються з вікон..." - писав Фрідріхсрайх Хундертвассер, відомий австрійський архітектор.

Приділяючи велику увагу значенню вікон у формуванні фасаду будинку, ми рідко замислюємося над тим, яку роль їх форма, розміри й колір відіграють в інтер'єрі. В першу чергу, ми хочемо від вікна захисту від холоду й шуму, а всі питання, пов'язані з оформленням, вирішуємо за допомогою портьєр, тюлі, карнизів і т.п. Але ці традиційні елементи прикраси сумісні не з кожним інтер’єрним стилем, та й в будь-якому разі не варто зневажати ефектами, які створює в інтер'єрі неординарне вікно.

Головна функція вікна в інтер'єрі - це освітлення. Якщо ввечері світильники створюють гру світла й підкреслюють архітектуру приміщення, то вдень це завдання виконують вікна. Звичайно, вікна не в змозі замінити джерела штучного освітлення, але кількість і напрямок світла, що вони дають, завжди враховується при створенні інтер'єра. Як правило, архітектори використовують співвідношення площі вікон до площі підлоги приміщень від 1:8 до 1:5,5 - у цьому випадку кімната отримує достатньо світла.

Однак це - лише загальне правило. Для створення спеціальних ефектів інтер’єра, вікна можна значно збільшити й зробити їх практично до підлоги. Якщо, наприклад, прогулятися вулицями французьких міст, то практично на кожному старому фасаді можна побачити так звані "французькі балкони". Вони являють собою двостулкові двері, що відкриваються всередину приміщення, мають чавунні ґрати, що огороджують у площині фасаду. Розкривши такі двері, можна відчути прямий зв'язок внутрішніх приміщень і зовнішнього середовища.

При великій площі засклення не можна забувати про збереження тепла - у таких випадках варто застосовувати вікна з підвищеними теплозахисними якостями.

У великому приміщенні вікна задають ритм, а іноді й стилістику інтер'єра. Кімнаті, витриманій в класичному стилі, відповідає традиційна форма вікна: вертикальне прямокутне або аркове. Іноді форма аркового вікна повторюється в інших елементах інтер'єра, наприклад, дзеркалі або дверному прорізі.

У сучасному інтер'єрі можливі будь-які форми вікна: трикутні, трапецієподібні, квадратні. На верхньому поверсі заміського будинку або в мансарді в центрі міста можна зробити величезне вікно висотою від підлоги до стелі. Таке вікно поєднує простір інтер'єра й чудовий вигляд з вікна у єдине ціле. Якщо скористатися філологічним терміном, воно являє собою реалізовану метафору "вікно у світ". З подібною ж метою в глухій стіні кімнати облаштовують ілюмінатори, що створюють своєрідну раму для зовнішнього пейзажу.

Практично будь-яку форму вікна можна виготовити із ПВХ профілів. Профіль може бути нарізаний і зварений під будь-яким кутом, а для того щоб виготовити аркові й круглі вікна, його нагрівають і згинають відповідно до шаблона. Крім того, завдяки профільній системі можна створювати інтер’єрні "рими", коли двері й вікна кімнати мають схожі обриси й однакові колір та фактуру.

Одним з найпоширеніших способів візуального збагачення інтер'єрів є застосування еркерів. Вони можуть бути різної форми: трикутної, шестигранної, напівкруглої. Це дуже простий і ефективний прийом, що походить із класичної архітектури. Такі еркери завжди є плюсом для архітектури будинку і його інтер'єрів, коли вони застосовані обґрунтовано й красиво. У заскленій "кулі" можуть розташовуватися, наприклад, обідній стіл або диванний куточок.

Ще один розповсюджений архітектурний прийом - це застосування двосвітного (висотою на два поверхи) приміщення або частини приміщень. У котеджах архітектори двосвітними проектують вітальні (або їх частину), їдальню або хол. У цьому випадку вікна здобувають яскраво виражені вертикальні обриси, і їх проектують як ланцюжок з невеликих вікон, або як суцільне високе пластикове вікно.

Іноді велике вікно є не перевагою, а недоліком. Це справедливо для невеликих приміщень з високими стелями, наприклад, кімнати у квартирі старого планування, де, як відомо, не можна змінювати розмір і конфігурацію вікон. Візуально зменшити площу вікна можна за допомогою фальш-плетінь віконної системи.

Поки дуже рідко використовується ще одна можливість створення ефектного вікна, пов'язана з вибором кольору. Як правило, для вікон ми обираємо звичний білий, подібно тому, як в одязі - безпрограшні чорний і сірий. Дійсно, застосовувати яскраві, насичені кольори треба обережно, але вміле використання дає приголомшливі результати. Для інтер'єрів у класичному стилі підійдуть "дерев'яні", а для екстравагантних можна використовувати червоний, чорний й синій кольори. У цьому випадку варто подумати про те, як будуть сполучатися вікна по кольору з іншими елементами інтер'єра: портьєрами або жалюзі, шпалерами, обробкою підвіконних ніш.

Є ще кілька переваг ПВХ профілів, пов'язаних не тільки з естетикою, а й з комфортністю житлового простору. Вони комбінуються в різних варіантах з жалюзі: вертикальними, горизонтальними. На віконні рами можна встановити москітні сітки, які не зіпсують зовнішнього вигляду вікон, але захистять від комах і дозволять тримати влітку вікна відкритими.

Ще одна немаловажна перевага пластикових вікон - їх не потрібно перефарбовувати. Свій бездоганний зовнішній вигляд вони збережуть протягом усього терміну служби, котрий триває десятиліттями. Тому, задуманий і реалізований інтер'єр буде довгі роки зберігати свою свіжість.