Із чого складається балконний блок?

Із чого складається балконний блок?

Додано 10/03/2009 - 17:24, admin

У даній статті будуть розглянуті основні частини й елементи ПВХ вікон на прикладі балконного блоку, а також розглянуто ряд питань, пов'язаних з комплектацією метало пластикових виробів.

На наступному малюнку зображений балконний блок (вікно + двері):

1. Рама
Розміщена по всьому контуру конструкції, вона нерухомо кріпиться в проріз за допомогою анкерних пластин або дюбелів. На рамі тримається вся конструкція. 

2. Імпост
Служить як роздільник рами на контури, у яких може бути зроблена стулка й т.д. 

3. Стулка
Елемент вікна, котрий відкривається. На ній розташована фурнітура. 

4. Штапик
Служить для утримання склопакета або сендвіч-плити в конструкції. 

5. Стулочний імпост (плетіння)
Служить для поділу стулки на контури. 

6. Склопакет
Світлопрозора частина вікна. 

7. Сендвіч-плита
Непрозора частина вікна. По своїм характеристикам перевершує двокамерний склопакет за теплоізоляцією.
 

Коли замовникові розраховують вікно, йому пропонують визначитися з деякими деталями. Наприклад:

1. Профільна система
Це набір пластикових деталей у вікні. Як правило, фірма-виробник має у своєму арсеналі кілька профільних систем і не обов'язково одного виробника. Наприклад, 3-х і 4-х камерну профільні системи. Або ж профільні системи мають однакову кількість камер, але мають різний дизайн (прямий і закруглений). 

2. Фурнітура
Це механізми й деталі, що забезпечують відкривання стулок. У більшості випадків фірми використовують тільки одну фурнітуру, так що вибирати вам не дадуть. 

3. Склопакет
Склопакети складаються із двох або декількох листів скла, розділених між собою повітряною камерою, заповнені повітрям або інертним газом, і герметично з'єднані по контуру. Кількість камер і наявність "спеціального" скла визначається призначенням такого пакета. Наприклад, для більшої шумоізоляції краще використовувати двокамерний пакет ніж однокамерний і т.д. 

4. Ламінація (колір)
Якщо ви хочете "кольорові вікна", для цього існують так звані ламінаційні плівки. Вони наносяться на профіль за допомогою спеціального устаткування на одну зі сторін профілю (або на обидві), вікно при цьому виглядає як з натурального матеріалу. Ламінація значно впливає на вартість метало пластикової конструкції. 

5. Розширювальні й спеціальні профілі
У деяких випадках необхідно встановлювати додаткові профілі. Наприклад: підвіконний, до якого кріпиться підвіконня й відлив; розширники (профілі для збільшення габаритних розмірів вікна, кріпляться в будь-якому місці рами); підсилювачі (якщо необхідно підсилити конструкцію з якої-небудь сторони) і т.д. Менеджери самі повинні запропонувати встановити Вам необхідні профілі, особливо підвіконний при замовленні підвіконня й відливу. 

6. Вирівнювання по світловому прорізі
Ця дія вирівнює світловий проріз у конструкції в закритому стані (якщо необхідно). Наприклад, якщо вікно поділене навпіл, одна частина глуха, друга відкривається, то світловий проріз у вікні буде різний за рахунок профілю стулки. Це робиться за бажанням замовника. 

7. Встановлення шпросів і горбильків
Це декоративні елементи. Шпрос встановлюється всередину склопакета й утворює там візерунок. Горбильок же клеїться на склопакет ззовні. 

8. Комплектуючі
Це набір додаткових елементів. Сюди можна включити підвіконня, відливи, козирки, елементи фурнітури й т.д. Перед розрахунком виробу менеджер повинен запропонувати їх на вибір для встановлення. За окрему плату, звичайно. 

9. Доставка й монтаж
Якщо ваш будинок або квартира перебуває в іншому місті, то за доставку як правило потрібно також платити. Можливе замовлення вікон з монтажем і без нього. Якщо ж ви відмовляєтеся від монтажу, то звичайно фірма не дає гарантію на зроблені конструкції.