Конденсат на пластикових вікнах
Додано 13/03/2009 - 03:48, admin
Загалом, з пластиковими вікнами затишніше, простіше, тепліше і вигідніше. Проте вікно, як і важ будинок, час від часу вимагає господарської турботи, особливо взимку. Річ у тому, що пластикові вікна в морози часто запітнівають, утворюючи так званий конденсат, що викликає неспокій господарів будинку і порушує їх ідеальні, завищені уявлення про нові і дорогі вікна. Адже багато хто вважає, що пластикове вікно, на відміну від дерев'яного, не повинно запітнівати. Щоб з'ясувати, так це чи ні, ми звернулися в сервісну службу компанії Пластсервіс . Саме ця фірма має значний досвід у виробництві і монтажу пластикових вікон, надаючи своїм замовникам 5-річну гарантію на безкоштовну сервісне обслуговування виробів з ПВХ-профілю. Фахівці компанії роз'яснили, чому з'являється конденсат і як йому запобігти.
Отже, якщо у вашій квартирі «плачуть» пластикові вікна, це підтверджує, що вони герметичні, виготовлені якісно і встановлені правильно. Тоді що в цьому поганого? Так, загалом, нічого, якщо не вважати, що запітніле вікно неабияк псує вигляд з будинку на вулицю. Самому вікну від цього нічого не зробиться (пластикові вікна не псуються від води, подібно до дерев'яних і не втрачають своїх характеристик). Але, з іншого боку, не для того ви встановлювали пластикове вікно, щоб протирати його кілька разів в день. Отже, треба позбавлятися від конденсату. А щоб позбавитися, треба знати, причини його появи, адже пластикові вікна не можуть самі по собі виділяти вологу.
Ось декілька простих прикладів, які пояснюють, як і чому це відбувається. Основна причина, із-за чого утворюється конденсат, - це підвищена вологість кімнатного повітря. Взимку температура на поверхні пластикового вікна знижується і може досягти «точки роси». Так називають фахівці температуру, при якій повітря, що має певну початкову температуру і відносну вологість, більше не в змозі поглинати вологу. З нею, тобто «точкою роси» ми стикаємося щодня. Виходячи з душу, помічаємо, що дзеркало у ванній кімнаті повністю запітніло. Взимку, коли заходимо з вулиці в тепле приміщення - відразу ж запітнівають окуляри. Підвищена вологість спостерігається і під час приготування пищи на кухні, при пранні білизни, ухваленні гарячої ванни, за наявності великої кількості кімнатних рослин і в приміщеннях, де збирається багато людей. Як мовиться, «надихали». Загалом, явище для всіх знайоме і звичне.
Волога в повітрі може з'являтися і в результаті висихання будівельних матеріалів, таких як бетон, розчин, штукатурка (якщо приміщення знаходиться в новій будівлі, в якій тільки що закінчені будівельні роботи). Нові стіни з бетону і з цеглини утримують в собі надмірну вологу до 2 років після закінчення будівництва! І не тільки утримують, але і шляхом дифузії передають її через капіляри в приміщення, тим самим надмірна вологість в приміщеннях із-за вологих процесів під час будівництва або ремонту ще в перебіг декількох місяців може виявитися причиною випадання конденсату на пластикових вікнах. З подібною проблемою постійно стикаються і мешканці приватних будинків старої забудови (брус, шлакозалівниє та інші). В більшості випадків це пояснюється відсутністю витяжної для приточування вентиляції і коливаннями температури теплоносія протягом доби.
Отже, головні причини появи конденсату - температура і вологість. І оскільки пластикові вікна мають дуже високий ступінь герметичності віконних отворів: немає щілин і відповідно протягів, то стає зрозуміло, що при таких вікнах міняється звичайний режим вентиляції і теплообміну в приміщенні.
Необхідно також враховувати, що при утворенні конденсату, крім температури і вологості, велику роль грає температура поверхні будівельних конструкцій (стіни, потовк, підлоги).
Чинники, що впливають на температуру поверхні будівельних конструкцій:
- Температура повітря зовні;
- Температура повітря в приміщенні;
- Теплоїзолірующие властивості будівельних конструкцій;
- Якість виконання, термін експлуатації і стан будівельних конструкцій (наявність тріщин, сколовши, порожнеч, руйнування конструкцій і т.п.)
Тому, встановлюючи пластикове вікно, необхідно враховувати і вищеперелічені чинники. Часто саме вони викликають рясне випадання конденсату на склі, рамах, і вікна «плачуть» в мороз.
Самі мешканці не завжди можуть виправити огріхи будівництва. Але запобігти або значно зменшити конденсат на вікнах і укосах можна, знижуючи вологість в приміщеннях. Для цього необхідно:
- Підтримувати повітря в приміщеннях відповідно до санітарно-гігієнічних норм, температура повітря не нижче 20°С, відносна вологість не вище 45%.
- Провітрювати приміщення навстіж відкритою стулкою не менше 3 разів на день по 10-15 хвилин. Це необхідно як для надходження свіжого повітря в приміщення (по санітарних вимогах), так і для відведення відпрацьованого вологого повітря, що утворюється в процесі життєдіяльності. Не бійтеся, що в кімнаті буде холодно, сухе і збагачене киснем повітря нагрівається дуже швидко і не вимагає додаткових енерговитрат на опалювання. Можливо і триваліше провітрювання - до 1 години - за допомогою невеликої щілини при відкидному положенні стулки, так зване мікропровітрювання.
- Вентиляція (витяжка) повинна бути відкрита, і мати тягу. Міжкімнатні двері бажано тримати відкритими.
- Опалювання під вікнами (батареї, радіатори) повинні бути звільнені від захаращуючих предметів (меблів, відеотехніки), екранів, штор і завісок. Нормальне опалювання і вентиляція сприяють рівномірному перемішуванню (конвекції) повітря в приміщенні і, отже, рівномірному розподілу температури і вологості за всім обсягом.
Всі ці особливості необхідно враховувати, і узяти собі за правило, щодня провітрювати приміщення, контролюючи притоку повітря в житлі. Це допоможе уникнути конденсату, пластикові вікна перестануть «плакати», радуватимуть вас відмінним виглядом.