Конденсат на пластикових вікнах

Конденсат на пластикових вікнах

Додано 13/03/2009 - 03:48, admin

Конденсат
Пластикові вікна — заповітна мрія кожної господині. Не потрібно щорічно фарбувати (пластикові вікна зберігають первинний колір протягом всього терміну експлуатації), не треба годинами відмивати після запорошених бурь, заклеювати на зиму. Пластикові вікна чудово захищають від протягів, дощів, холоду і пилу. Та і квартира з такими вікнами інакше виглядає, перетворюється у кращу сторону. А якщо говорити про довговічність, то пластикових вікон, якщо вже не на століття, то на півстоліття точно хватить.

Загалом, з пластиковими вікнами затишніше, простіше, тепліше і вигідніше. Проте вікно, як і важ будинок, час від часу вимагає господарської турботи, особливо взимку. Річ у тому, що пластикові вікна в морози часто запітнівають, утворюючи так званий конденсат, що викликає неспокій господарів будинку і порушує їх ідеальні, завищені уявлення про нові і дорогі вікна. Адже багато хто вважає, що пластикове вікно, на відміну від дерев'яного, не повинно запітнівати. Щоб з'ясувати, так це чи ні, ми звернулися в сервісну службу компанії Пластсервіс . Саме ця фірма має значний досвід у виробництві і монтажу пластикових вікон, надаючи своїм замовникам 5-річну гарантію на безкоштовну сервісне обслуговування виробів з ПВХ-профілю. Фахівці компанії роз'яснили, чому з'являється конденсат і як йому запобігти.

Отже, якщо у вашій квартирі «плачуть» пластикові вікна, це підтверджує, що вони герметичні, виготовлені якісно і встановлені правильно. Тоді що в цьому поганого? Так, загалом, нічого, якщо не вважати, що запітніле вікно неабияк псує вигляд з будинку на вулицю. Самому вікну від цього нічого не зробиться (пластикові вікна не псуються від води, подібно до дерев'яних і не втрачають своїх характеристик). Але, з іншого боку, не для того ви встановлювали пластикове вікно, щоб протирати його кілька разів в день. Отже, треба позбавлятися від конденсату. А щоб позбавитися, треба знати, причини його появи, адже пластикові вікна не можуть самі по собі виділяти вологу.

Ось декілька простих прикладів, які пояснюють, як і чому це відбувається. Основна причина, із-за чого утворюється конденсат, - це підвищена вологість кімнатного повітря. Взимку температура на поверхні пластикового вікна знижується і може досягти «точки роси». Так називають фахівці температуру, при якій повітря, що має певну початкову температуру і відносну вологість, більше не в змозі поглинати вологу. З нею, тобто «точкою роси» ми стикаємося щодня. Виходячи з душу, помічаємо, що дзеркало у ванній кімнаті повністю запітніло. Взимку, коли заходимо з вулиці в тепле приміщення - відразу ж запітнівають окуляри. Підвищена вологість спостерігається і під час приготування пищи на кухні, при пранні білизни, ухваленні гарячої ванни, за наявності великої кількості кімнатних рослин і в приміщеннях, де збирається багато людей. Як мовиться, «надихали». Загалом, явище для всіх знайоме і звичне.

Волога в повітрі може з'являтися і в результаті висихання будівельних матеріалів, таких як бетон, розчин, штукатурка (якщо приміщення знаходиться в новій будівлі, в якій тільки що закінчені будівельні роботи). Нові стіни з бетону і з цеглини утримують в собі надмірну вологу до 2 років після закінчення будівництва! І не тільки утримують, але і шляхом дифузії передають її через капіляри в приміщення, тим самим надмірна вологість в приміщеннях із-за вологих процесів під час будівництва або ремонту ще в перебіг декількох місяців може виявитися причиною випадання конденсату на пластикових вікнах. З подібною проблемою постійно стикаються і мешканці приватних будинків старої забудови (брус, шлакозалівниє та інші). В більшості випадків це пояснюється відсутністю витяжної для приточування вентиляції і коливаннями температури теплоносія протягом доби.

Отже, головні причини появи конденсату - температура і вологість. І оскільки пластикові вікна мають дуже високий ступінь герметичності віконних отворів: немає щілин і відповідно протягів, то стає зрозуміло, що при таких вікнах міняється звичайний режим вентиляції і теплообміну в приміщенні.

Необхідно також враховувати, що при утворенні конденсату, крім температури і вологості, велику роль грає температура поверхні будівельних конструкцій (стіни, потовк, підлоги).

Чинники, що впливають на температуру поверхні будівельних конструкцій:

  • Температура повітря зовні;
  • Температура повітря в приміщенні;
  • Теплоїзолірующие властивості будівельних конструкцій;
  • Якість виконання, термін експлуатації і стан будівельних конструкцій (наявність тріщин, сколовши, порожнеч, руйнування конструкцій і т.п.)

Тому, встановлюючи пластикове вікно, необхідно враховувати і вищеперелічені чинники. Часто саме вони викликають рясне випадання конденсату на склі, рамах, і вікна «плачуть» в мороз.

Самі мешканці не завжди можуть виправити огріхи будівництва. Але запобігти або значно зменшити конденсат на вікнах і укосах можна, знижуючи вологість в приміщеннях. Для цього необхідно:

  • Підтримувати повітря в приміщеннях відповідно до санітарно-гігієнічних норм, температура повітря не нижче 20°С, відносна вологість не вище 45%.
  • Провітрювати приміщення навстіж відкритою стулкою не менше 3 разів на день по 10-15 хвилин. Це необхідно як для надходження свіжого повітря в приміщення (по санітарних вимогах), так і для відведення відпрацьованого вологого повітря, що утворюється в процесі життєдіяльності. Не бійтеся, що в кімнаті буде холодно, сухе і збагачене киснем повітря нагрівається дуже швидко і не вимагає додаткових енерговитрат на опалювання. Можливо і триваліше провітрювання - до 1 години - за допомогою невеликої щілини при відкидному положенні стулки, так зване мікропровітрювання.
  • Вентиляція (витяжка) повинна бути відкрита, і мати тягу. Міжкімнатні двері бажано тримати відкритими.
  • Опалювання під вікнами (батареї, радіатори) повинні бути звільнені від захаращуючих предметів (меблів, відеотехніки), екранів, штор і завісок. Нормальне опалювання і вентиляція сприяють рівномірному перемішуванню (конвекції) повітря в приміщенні і, отже, рівномірному розподілу температури і вологості за всім обсягом.

Всі ці особливості необхідно враховувати, і узяти собі за правило, щодня провітрювати приміщення, контролюючи притоку повітря в житлі. Це допоможе уникнути конденсату, пластикові вікна перестануть «плакати», радуватимуть вас відмінним виглядом.