Металопластикові вікна зараз не встановлює тільки ледачий

Металопластикові вікна зараз не встановлює тільки ледачий

Додано 09/04/2009 - 15:11, admin

Я, приватний підприємець, займаюся установкою металопластикових вікон у будинках на замовлення громадян. Чи правда, що для цього виду діяльності необхідна будівельна ліцензія?

Швидше за все, підприємця «налякав» лист Держкомітету України з питань регуляторної політики і підприємництва від 15.06.06 р. № 4302 «Про ліцензування будівельної діяльності» (далі - лист № 4302) щодо ліцензування робіт з установки нових металопластикових вікон. Посилаючись на п. 1.3 «Ліцензійних умов здійснення будівельної діяльності (дослідницькі та проектні роботи для будівництва, установка несучих та огороджуючих конструкцій, будівництво та монтаж інженерних і транспортних мереж)», затверджених спільним наказом Держпідприємництва і Держбуду від 13.09.2001 № 112/182 (далі - Ліцензійні умови № 112), Держкомітет України з питань регуляторної політики й підприємництва робить висновок, що для установки несучих і огороджуючи конструкцій будівель і споруд, зокрема, металопластикових (вікон, дверей тощо), полімерних, комбінованих, пневматичних та інших видів суб’єкту господарської діяльності необхідно одержати ліцензію для провадження будівельної діяльності (вишукувальні та проектні роботи для будівництва, зведення несучих і огороджуючи конструкцій будівництво та монтаж інженерних і транспортних мереж).

І далі уточнює, що такими суб’єктами господарської діяльності є як фізичні, так і юридичні особи.

Тепер розберемося, про що говориться в Ліцензійних умовах № 112, застосування яких є обов’язковим для суб’єктів господарської діяльності, що виконують види робіт, визначені в додатку до Ліцензійних умов № 112.

Дійсно, підрозділ 3.01.00 «Зведення несучих і огороджуючи конструкцій будівель і споруд» доповнений п. 3.01.14 «Металопластикові (вікна, двері тощо), полімерні, комбіновані, пневматичні й інші види». Однак розділ 3.00.00, до якого відноситься зазначений вище пункт, стосується зведення несучих і огороджуючи конструкцій будівель і споруд для нового будівництва, реконструкції та капіталь-ного ремонту. Що таке нове будівництво, напевно, зрозуміло всім. Розглянемо, що таке реконструкція та капітальний ремонт.

У наказі Держкомітету з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (далі - Наказ № 76) під реконструкцією розуміється комплекс будівельних робіт, направлених на поліпшення експлуатаційних показників приміщень житлового будинку шляхом його перепланування та переобладнання, надбудови, вбудовування, прибудови з одночасним доведенням цих показників у відповідність до технічних нормативних вимог.

Капітальний ремонт будинку - комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з поновленням або поліпшенням експлуатаційних показників будинку без зміни будівельних габаритів об’єкта і його техніко-економічних показників (Наказ № 76). А в листі Держкомітету з будівництва й архітектури від 30.04.2003 р. № 7/7-401 «Щодо віднесення ремонтно-будівельних робіт до капітального і поточного ремонтів» сказано, що капітальний ремонт передбачає припинення на час виконання робіт експлуатації будинку в цілому або її частинах (за умови їхньої автономності).

Тому можна зробити висновок, що якщо суб’єкт підприємницької діяльності, юридична або фізична особа, займається таким видом підприємницької діяльності, як установка нових металопластикових вікон замість старих у вже існуючі віконні прорізи, то придбавати будівельну ліцензію йому не треба, тому що це не нове будівництво, не реконструкція та не капітальний ремонт будинку. А якщо відбувається заскління в межах здійснення робіт з реконструкції або капітального ремонту приміщення, то необхідно керуватися цим листом. Для проведення реконструкції або капремонту замовник повинен мати дозвіл відповідно до розд. 7 «Типових регіональних правил забудови», затверджених наказом Держкомітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 10.12.01 р. № 219.