Москітні сітки на металопластикові вікна

Москітні сітки на металопластикові вікна

Додано 13/04/2009 - 14:57, admin

Скільки існує людство, стільки ж часу йде його боротьба, з настирливими, кровожерливими й охочими до крові комахами, мошкою, гнусом, комарами, мухами й іншими представниками цивілізації інсектів. І якщо на відкритому просторі перевага останніх беззаперечна, то у своєму житлі, людина має непогані шанси хоча б на успішне відбиття дій атакуючого супротивника.Озброєна протиінсектицидними аерозолями, хитромудрими липкими пастками й останніми досягненнями технічного прогресу, інноваційними приладами з автоматичним ввімкненням, людина переходить на ворожу територію й часом здобуває локальні перемоги. Але й ворог не дрімає, кусючі комахи завжди знаходять собі лазівку навіть у самому укріпленому "районі бойових дій", проникаючи через вентиляційні канали, щілини у дверях і у вікнах.

З позицій оборони, вікна - найбільш вразливе місце в усіх захисних будовах. Людина про це, звичайно, знає. Здавна віконні прорізи закривалися тканими полотнами або марлею. Пізніше стали застосовувати тонкі металеві сітки й сітки з полімерних матеріалів. Як тут не згадати проріз старої віконної столярки, загороджений такою сіткою за допомогою канцелярських кнопок? З появою сучасних віконних систем видозмінилися й конструкції захисту від проникнення комах у житло через віконний проріз, москітні сітки. Антимоскітні, протимоскітні, москітні сітки - деякі із загальновживаних назв таких виробів. Проте, мало хто знає, що сучасна москітна сітка - це не просто рамний каркас із розтягнутим на ньому полотном. Ще бувають розсувні, ролетні, конструкції на петлях що відкриваються й повертаються, сітки-плісе, що складаються "гармошкою" та інші. Познайомимося з основними видами москітних сіток.

Як конструкція, москітна сітка в загальному вигляді - це легкий і міцний виріб, зібраний, як правило, з порожніх алюмінієвих профілів із сіткою з полімерного скловолокна фібергласа, змонтованою на профільній системі. Москітні сітки класифікують за особливостями конструкції: рамна, рулонна, розсувна, плісе. З них тільки рамні сітки можуть мати різну геометрію конструкції, інші москітні системи мають строго прямокутні форми.

Москітні сітки-плісе можуть закривати вікна практично будь-якої форми й мають структуру "гармошки". Крок складок, рівний зазвичай 10мм, створює широкі можливості використання плісированих сіток, в тому числі й у таких світлопрозорих конструкціях, як зимові сади.Сітки-плісе відрізняються чіткістю пропорцій, ліній і функціональністю. Вважається, що плісе - найбільш досконала технологія виготовлення москітних систем у цей час. Цією системою можна перекривати віконні прорізи висотою й шириною аж до 3- х метрів. Сама сітка в цьому виді систем виконана не з фібергласа, а зі спеціального пластику. Система не має нижнього порогу, що робить її зручною в експлуатації.


Рулонні москітні сітки. Головною особливістю рулонних або, як їх ще називають, ролетних антимоскітних систем є можливість скачувати сітку з фібергласа в рулонну касету, коли робота системи неактуальна або не потрібна постійна експлуатація протимоскітної сітки. Таким чином, можна запобігти ранньому зношуванню полотна сітки, що, в остаточному підсумку, збільшить строк її служби, відповідно ремонт і заміну виробів потрібно буде робити значно рідше.


Розсувні москітні сітки змодельовані для розсувних віконних і дверних конструкцій і одержали своє поширення завдяки появі на віконному ринку розсувних віконних систем і систем засклення балконів. Розсувні протимоскітні сітки, як і стулки у розсувного засклення, можуть приймати положення кожної зі стулок. Принцип роботи розсувної москітної сітки практично такий же, як і у дверей шафи-купе. Розсувні протимоскітні системи незамінні на терасі або балконі, а завдяки застосуванню в системах спеціального ущільнювального ворсу гарантується повне перекривання всіх щілин по периметру.


Рамні москітні сітки - найбільш популярні й розповсюджені системи, представляють собою сітку, розтягнуту на алюмінієвій рамі. Очевидні плюси - низька вартість, легкість виготовлення, встановлення й знімання, простота догляду. Основні вимоги до таких систем - це достатня твердість і пружність рамного профілю, щоб натяг полотна сітки залишався по всій площі незмінним. У конструкціях середніх і більших розмірів додатково використовують середній поперечний підсилювальний профіль. Такі сітки використовуються там, де немає необхідності їх відкривати. Якщо ж така необхідність з'являється, то рамні протимоскітні сітки легко модернізуються до систем з відкриванням назовні або всередину, це робить конструкцію дорожчою, але при цьому зберігаються всі інші очевидні плюси рамних систем.


Дверні москітні сітки найчастіше встановлюються на балконні двері або на вхідні двері. Дверні москітні сітки виготовлюються з посиленого профілю 52х20 мм. Посилений профіль забезпечує міцність системи при великих розмірах дверей. Дверний профіль, так само як і віконний профіль, виготовлений з алюмінієвого сплаву. Москітні двері оснащені спеціальними магнітними засувками й петлями, що забезпечують надійну фіксацію москітних дверей. Конструкція кріпиться на спеціальні петлі із пружинними доводчиками, які автоматично закривають двері.


Крім функції захисту приміщення від проникнення комах протимоскітні сітки огороджують житло від попадання тополиного пуху - улітку, листів при листопаді - восени, снігу при зимовому провітрюванні - узимку. Тому москітна сітка, дійсно, важливий і необхідний аксесуар вікна. Особливо там, де є домашні улюбленці, кішки, собаки й інші брати наші менші. Зрозуміло, що сітка є надійною перешкодою для їх втечі з вікна. Догляд за москітною сіткою досить простий: фіберглас і алюмінієві профілі легко очищаються від жиру й бруду, причому чищення достатньо проводити два рази на рік, наприклад, навесні й восени.