Особливості конструкції протизламних пластикових вікон

Особливості конструкції протизламних пластикових вікон

Додано 05/05/2009 - 17:48, admin

Далеко не останню функцію, яку виконують пластикові вікна в будинках - це захист від проникнення непроханих гостей. Для безпечних пластикових вікон основним правилом є замкнутість ланцюжка протизламних заходів. Це означає, що всі складові частини конструкції пластикового вікна повинні відповідати одне одному. Немає смислу, наприклад, поставити скло, що захищає від автомата Калашникова, але при цьому не подбає про міцність рамної конструкції або про кріплення вікна в стіні.

Протизламні пластикові вікна потребують більших затрат праці і більшої точності при виготовленні. Ланцюжок протизламних заходів містить у собі наступні, взаємопов'язані компоненти:

  • спеціальне скло
  • посилена конструкція рами
  • протизламна фурнітура
  • надійний монтаж
  • укріплені штапики

Ми не будемо говорити про скло у цій статті - це окрема велика тема.

Віконні профілі мають важливе значення для безпеки. У пластикові профілі, у центральну камеру вставляються металеві підсилювальні вкладиші. Для них важливо: більш надійними є вкладиші замкнутого перетину (наприклад, квадратні), з більшою товщиною стінок. Для самого профілю також діє просте правило: чим профілі ширші й чим більшу кількість камер вони мають, тим вищі їх протизламні якості. Важливим є також осьовий розмір установки фурнітури. Так, наприклад, для систем із трьома камерами й загальною шириною близько 60 мм, цей розмір становить 9 мм, для профілів шириною 70 мм, зазвичай,13 мм. Якщо необхідно виготовити вікна високого ступеня захисту із пластику, то в зовнішні камери профілю можна поставити додаткові металеві вкладиші, але в цьому випадку ззовні повинен буде стояти ще один віконний блок для виконання функції теплозахисту.

Фурнітура, поряд з іншими частинами вікна, вирішальним чином впливає на протизламність. Вона складається із двох головних компонентів: запірного механізму й ручки. Для протизламного виконання використовують фурнітуру з "грибоподібними" запірними цапфами. Вони входять у надійне зачеплення з відповідними планками й перешкоджають злому вікон. Одна з відомих німецьких фірм - виробників фурнітури, навіть має рекламний фільм, де на одній грибоподібній цапфі для доказу її міцності підвішується "Фольксваген-Жук". Також підвищують безпеку ручки, що замикаються на ключ - тільки за наявності можливості закрити ручку на ключ у Німеччині вікно визнають протизламним. В цілому, існує велика кількість варіантів фурнітури розглянутої якості, від деякого посилення захисту до високотехнологічних протизламних механізмів. Ці якості фурнітури перевіряються спеціальними тестами. На що треба також звертати увагу, так це на точне виконання приписань виробників фурнітури, використовувати, наприклад, тільки запропоновані типи шурупів певної довжини та ін. У місцях встановлення відповідних планок фурнітури ставляться додаткові підкладки під склопакети.

Монтаж вікна повинен впевнено переносити зусилля злому на зовнішню конструкцію стіни. Тип кріпильних елементів повинен відповідати матеріалу стін - це найкраще перевіряти по довідниках виробників кріплення. Не годяться в цьому випадку анкерні пластини. Кріпильні елементи ставляться частіше, ніж при звичайному виконанні вікон, зазвичай, на відстані не більше 500 мм один від одного. Варто ставити кріплення поруч із відповідними планками фурнітури. Кількість колодок навколо вікна також повинна бути збільшена, можна ставити по дві колодки по сторонах від кожного кріпильного елемента.

Варто зміцнити штапики. В їх верхній стінці свердляться отвори й вони кріпляться шурупами до рами або стулки, а отвори закриваються декоративними кришками.

Звичайно, це - лише короткий огляд конструктивних особливостей протизламних ПВХ вікон. Але навіть цей короткий огляд показує, що такі вікна володіють багатьма властивостями, які впливають на надійність. Для надання вікну того чи іншого ступеня протизламності необхідне проведення випробувань за спеціальними методиками.