Підвіконня й відливи для вікон

Підвіконня й відливи для вікон

Додано 13/03/2009 - 03:18, admin

Підвіконня

Нові вікна надають приміщенням гарний зовнішній вигляд. Вони захищають від шуму, пилу й зовнішніх несприятливих погодних умов. Але не треба забувати про такі важливі елементи вікон, як підвіконня й відливи. Підвіконня встановлюють всередині приміщення. Відливи - зовні. Підвіконня виконують не лише декоративну роль - служити підставкою для квітів і прикрашати вікно - але й роль конструкції, що служить опорою при митті вікон й вивішуванні штор.

Підвіконня виготовляють зі штучного каменю, дерев'яних плит і пластику. Всі вони мають різний зовнішній вигляд, ціну й прийнятні експлуатаційні якості. Вони зносостійкі й надійні. Але найпоширенішими залишаються підвіконня з різних сортів деревини.

Дерев'яні підвіконня. Твердість, міцність і довговічність підвіконь суттєво залежать від породи дерева, котре використовується при виробництві. Найбільш дешевим матеріалом є сосна. Але вона має м'яку поверхню, на якій чітко видні подряпини, вм'ятини, сліди від важких предметів. Тому краще не заощаджувати й використовувати більше тверді породи деревини - наприклад, модрину. Вона коштує трохи дорожче сосни, але, покрита безбарвним лаком, виглядає дуже самобутньо й ексклюзивно. Більш дорожчі підвіконня виготовляють із дуба й бука.

Для виготовлення дерев'яних підвіконь необхідно використовувати добре висушену деревину, якщо цього не робити, то в опалювальний період (як правило, батареї опалення встановлюють під підвіконнями) підвіконня почне жолобити й "вести".

При виборі ширини підвіконня треба пам'ятати, що воно не повиненне "виступати" у простір приміщення більш, ніж на 5 см. Перевищення цього розміру викликає порушення нормального теплообміну вікна.

Підвіконня зі штучного каменю. Цей вид підвіконь з'явився відносно недавно, але широкого поширення в будівництві приватних будинків і котеджів не одержав. Як правило, такі підвіконня використовують у ресторанах, барах, офісах і т.д. Підвіконня, виконані під малахіт, мармур або інші природні камені, можна органічно вписати в інтер'єр будь-якого приміщення.

Пластикові підвіконня. За ціною - це найбільш доступні підвіконня. При зовсім однаковому матеріалі якість виробів різних виробників абсолютно різна. Перевагу варто надавати продукції, котра виготовлена відомими імпортними виробниками. Досвід підказує, що вироби вітчизняних виробників служать недовго. Однак треба завжди пам'ятати, що пластикові підвіконня набагато більш тендітні, ніж дерев'яні.

Підвіконня із дерев'яностружкових плит. Вони надійні, міцні, зносостійкі й тверді. Але в них присутні фенолформальдегідні смоли, які використовуються при виробництві ДСП. Тому з погляду екології такі підвіконня використовувати в житлових приміщеннях не рекомендується.

Відливи - це зовнішні підвіконня. Вони призначені для захисту нижньої частини віконного прорізу від дощової води. Зазвичай, виготовляються відливи з оцинкованого листового металу. Іноді для додання привабливості відливи фарбуються водостійкими покриттями. Зовнішнє захисне покриття спрощує догляд за відливами.

Відливи для пластикових вікон виготовляються зі спеціального ПВХ профілю.