Пластикові двері для дому та офісу

Пластикові двері для дому та офісу

Додано 18/04/2009 - 14:05, admin

Пластикові двері для дому та офісу

Двері в будь-якому приміщенні завжди мають особливе значення. Адже це не тільки один з основних способів забезпечити ізольованість і безпеку замкнутого простору. Двері - це й частина інтер'єра, і психологічний компонент, що у буквальному значенні з перших кроків надає певний емоційний стан людині, котра переступила поріг.

Одні двері призначені стати перепоною на шляху - вселяти хвилювання й трепет в душі кожного, хто зважиться відкрити їх. Інші - гостинно запрошують, і навіть заманюють. Потрібні й двері -"невидимки", що не заважають діловій суєті. Двері в дім людини відображають її світосприйняття. Двері в офіс - професіоналізм і ділові якості компанії. Двері в торговому центрі - зацікавленість у покупцях, турботу про їх комфорт. Образно кажучи, двері - це обличчя будь-якого приміщення зі своїм індивідуальним виразом. Двері із пластикового й алюмінієвого профілю, котрі займають останнім часом все більш міцну позицію на ринку будівельних конструкцій - це інтелігентний, привітний, і в той же час респектабельний "вираз обличчя".

Спочатку пластикові й алюмінієві двері одержали своє визнання насамперед в офісних будинках і приміщеннях, установах і торгових центрах. Потім власники котеджів і приватних будинків оцінили достоїнства таких дверей. Сьогодні пластикові двері стали популярні й у квартирах.

Причина такої популярності - в очевидних достоїнствах пластикового й алюмінієвого профілю. Двері із пластику й алюмінію, міцні, герметичні, стійкі до вологи й не піддаються деформації. Вони набагато легші, ніж дерев'яні й металеві двері, але не менш надійні й довговічні. Вони не потребують спеціального догляду й значно безпечніші. Крім того пластиковий і алюмінієвий профіль має високі протипожежні й звукоізоляційні характеристики. Гігієнічні сертифікати цих матеріалів з успіхом дозволяють використовувати пластикові двері там , де необхідна особлива чистота: у школах, лікарнях і дитячих садках.

Двері із пластикового й алюмінієвого профілю гармонійно поєднуються з будь-яким інтер'єром й служать гідною його прикрасою завдяки найрізноманітнішій конфігурації: традиційні одностулкові й двостулкові, багатостулкові (у великих будинках із широким входом). Це можуть бути як традиційні маятникові й розкривні двері, так і респектабельні конструкції, що працюють на автоматичних приводах.

Всупереч поширеній думці, що пластикові двері можуть бути лише білого кольору, існують інші зразки - кольорові, ламіновані під дерево, комбіновані. Причому зовні й зсередини двері можуть бути різних кольорів. Таке "багатоцвіття" досягається за допомогою декоративної обробки профілів - ламінування, покриття акриловим лаком або напилювання. Для ламінування (часто його помилково називають пластиковим покриттям дверей) поверхні дверей застосовується міцна акрилова плівка, стійка до зовнішніх впливів, завдяки чому двері довго зберігають яскравість кольорів. Найчастіше за допомогою ламінування імітують дерево. При покритті профілю акриловим лаком можна одержати абсолютно різноманітні, у тому числі й нестандартні відтінки. Лаковані двері з алюмінієвого або пластикового профілю виглядають матово й дуже приємні на дотик. Ще один спосіб фарбування – це напилювання за допомогою двокомпонентних акрилових лаків.

Дверні панелі можуть бути також декоровані тонованим або рифленим склом. Незалежно від того, в офісі встановлюються такі двері або у житловому приміщенні, це вхідні двері чи міжкімнатні - можливі будь-які рішення у відповідності зі смаком, перевагами й дизайнерською фантазією. А от у виборі профілю й комплектуючих ця умову важливо враховувати. Двері з алюмінієвого профілю більше міцні й мають більшу пропускну здатність. Тому пластикові вхідні двері в офісах і магазинах краще не встановлювати, а зупинитися у виборі на алюмінієвих.

Навантаження на вхідні двері значне, тому бажано використовувати алюмінієві пороги й доводчик (щоб двері самі плавно закривалися) та посилену фурнітуру. Для офісних конструкцій, де навантаження не дуже велике, цілком достатньо використання ПВХ профілю, що при потребі може бути оснащений металевими підсилювачами й спеціальними захисними системами від злому. Також в офісних дверях зручними є Т- і Z-стулки, що дозволяють відкривати двері не лише назовні, але й всередину. Не буде потрібно часто регулювати пластикові двері, розраховані на постійне відкривання, якщо їх обладнати посиленими дверними петлями. Практика показує, що такі двері витримують сотні тисяч відкривань і не втрачають своїх експлуатаційних властивостей навіть через багато років.

У квартирі або приватному будинку пластикові двері не потребують спеціального посилення. Профіль, з якого виготовляються двері для житлових приміщень і так досить міцний. Для виготовлення дверних коробок використовується той же профіль що й для вікон, але посилений. Особливу міцність дверей забезпечує замкнутий цільно зварений вкладиш, а пластикові з'єднання зварені по всій площині слугують додатковим посиленням. Якщо виникає необхідність забезпечення більшої щільності, встановлюються дві площини ущільнення, для цього використовуються склопакети, пластикова вагонка й інші матеріали.

Процес виробництва пластикових дверей включає виготовлення профілю для дверей, його нарізку на деталі заданих розмірів, вставку й кріплення сталевих підсилювачів для збільшення міцності, приєднання вертикальних і горизонтальних імпостів, зачищення кутів, монтаж фурнітури (установка замків, вічок і т.п.), вставку склопакетів (в дверях для засклення), перевірку комплектації, остаточний контроль якості, доставку й встановлення.

При виготовленні пластикових дверей і їх наступному встановленні можна також передбачити додаткові функціональні можливості: можливість використання порогів, установку обмежників повороту пластикових дверей, засувки що дозволяють фіксувати двері. Обмежник повороту пластикових дверей утримує дверну стулку при оптимальному її відкриванні. Такий механізм дозволяє уникнути небезпеки удару стулки об раму або об кут стіни при протязі або сильному вітрі. Засувка фіксує двері при виході назовні. Це зручно для пластикових балконних дверей. Виходячи на балкон, досить закрити двері, потягнувши за спеціальну ручку. Двері відкриваються шляхом легкого натискання зовні.