Пластикові двері у квартирі й в будинку

Пластикові двері у квартирі й в будинку

Додано 18/04/2009 - 13:27, admin

Пластикові двері в будинку

Пластикові двері - ідеальне рішення не лише для магазинів, бізнес-центрів, банків і установ. Все частіше власники житлових квартир і приватних будинків надають перевагу пластиковим дверям перед традиційними дерев'яними конструкціями. Пластикові двері (ПВХ) не тільки зберігають тепло й надійно ізолюють приміщення від стороннього шуму, але й підкреслюють затишок у будинку. Крім того пластикові двері довговічні, прості у догляді. А поєднання оптимальної ціни на пластикові двері з високими експлуатаційними характеристиками робить їх особливо привабливими у порівнянні із дверима, виготовленими з інших матеріалів.

Всі двері в житловому приміщенні можна поділити на кілька функціональних груп - вхідні, міжкімнатні, балконні, кухонні, для ванних кімнат, а також спеціальні двері, що ведуть у підсобні господарські приміщення. Дотримуючись загального стилю, із пластику можна виготовити зовсім різні типи дверей, що підходять саме для того приміщення, котре буде розташовано за дверима.

Для кухні пасують двері, де значну частину полотна займає скло. Такі ж, максимально засклені двері бажані на балконі, у зимовому саду або на веранді. А от міжкімнатні двері, особливо двері в спальні кімнати насамперед покликані максимально ізолювати спальню від сторонніх шумів і від цікавих очей. Двері в дитячу кімнату так само особливі. По-перше вони повинні бути особливо безпечні, а по-друге особливо цікаві - і зовні, і навіть за конструкцією.

Найпоширенішими у житлових квартирах спочатку стали пластикові балконні двері. Власники квартир, при заскленні балкону і вікон, зазвичай, хотіли встановлювати й пластикові двері в комплексі з віконними блоками. Традиційні пластикові балконні двері, де верхня частина - склопакет, а нижня - сендвіч-панель з утеплювачем. Однак сьогодні все частіше зустрічається замовлення пластикових дверей зі склопакетом і у нижній, і у верхній частині. Пластикові балконні двері стають повністю світлопрозорими, що дозволяє збільшити освітленість кімнати. Розміри склопакета в балконних дверях можуть змінюватися залежно від розмірів дверей і побажань замовника. Але тут необхідно враховувати, що чим більша площа склопакета, тим важчими стають двері й тим більше навантаження створюється на фурнітуру.

Найбільш легкими у квартирі й будинку повинні бути двері у ванну кімнату, туалет, сауну, басейн, на кухню, у господарські приміщення (комори, пральні, гардеробні).

Для цих приміщень пластикові двері без сумніву кращі, ніж дерев'яні. Вони стійкі до вологи, не деформуються, легко миються. Міжкімнатні пластикові двері ПВХ можуть не лише розділяти простір всередині квартири, але й об'єднувати його. Так само дуже важливо, щоб міжкімнатні двері не суперечили загальному інтер'єру. Тому при досить «полегшеному» варіанті конструкції (рідко хто має потребу в міжкімнатних дверях, оснащених спеціальними замками, посиленою ізоляцією, спеціальними порогами), міжкімнатні двері будуть потребувати більше уваги до декорування й вибору способу відкривання. Пластикові міжкімнатні двері (втім, як і всі інші, але для міжкімнатних це більш властиво), можуть бути не тільки відкривними, але й розсувними, обертовими, розкладними. Така варіативність у способі відкривання дає можливість не тільки розділяти, але й об'єднувати простір усередині квартири. Особливо модні зараз двері-гармошки із пластику.

Двері із ПВХ можуть бути дуже різними - одностулковими або двостулковими, із заповненням зі скла або із сендвіч-панелей, з одним або з декількома бічними елементами.

Вхідні пластикові двері у квартирі або в котеджі повинні бути на порядок вище за якістю й надійністю. Вони повинні добре захищати житло не лише від негоди, але й від незваних гостей. Тому при їх виготовленні використовується більш міцний (посилений) профіль. Такі двері також оснащуються багатозапірним механізмом, що забезпечує відмінний притиск по всьому периметру дверей. Широке поле для експериментування з’являється при декоруванні пластикових дверей у квартирі. Ламінування, покриття дверей лаком або напилювання (основні способи фарбування білого пластику) дають можливість одержати всілякі колірні гами й об’єднати різні кольори. Кольорове, тоноване, рифлене й навіть мозаїчне скло може прикрасити будь-які міжкімнатні двері ПВХ. Але, безумовно, ціна кольорового профілю й спеціального скла позначиться на вартості пластикових дверей, збільшивши її на 10-20%. Якщо вартість - не визначальний фактор, то на двері можна встановити особливі ручки (із засувкою, замком, кольорові), балконні й вуличні двері оснастити москітною сіткою.