Пластикові підвіконня. Минуле. Сьогодення. Майбутнє

Пластикові підвіконня. Минуле. Сьогодення. Майбутнє

Додано 15/04/2009 - 22:01, admin

Минуле

З початку 90-х років пластикові підвіконня поставляли з Європи. Лідерами були Бельгія і Німеччина. Ринок пластикових підвіконь почав швидко зростати разом з ринком пластикових вікон у 1995 році. Наприкінці 1999 - напочатку 2000 року в Україні з'явилися перші підприємства, котрі створили власні виробництва пластикових підвіконь із ПВХ. Розвиток цих компаній на початковому етапі був дуже швидким, тому що вони працювали в умовах, коли попит на пластикові підвіконня був вже великий, а імпортна продукція була доступною не кожному покупцю через високу вартість на ринку.

Сьогодення

За останні кілька років українські виробники успішно освоїли технологію виробництва пластикових підвіконь й вийшли на великі обсяги виробництва. Аналіз ринку пластикових підвіконь показує, що зараз найбільшим попитом користується вітчизняна продукція. Вона відповідає європейським стандартам і за цінами цілком успішно конкурує із закордонними зразками. Щоправда, є один нюанс. Постійний ріст цін на сировину й ріст витрат на утримання виробництва призводить до значного подорожчання пластикових підвіконь навіть у провідних українських виробників. На ринку знову з'явилися пропозиції імпортних ПВХ підвіконь, але вже з Китаю. Ціна китайських підвіконь ПВХ нижча, а якість не гірша від якості українських підвіконь економічного класу.

Майбутнє

Середній темп зростання ринку пластикових підвіконь у кількісному вираженні складе близько 20% на рік. Рівень зростання ринку в грошовому вираженні буде трохи вищий, це пов'язане з інфляційним ростом вартості даної продукції й ростом собівартості виробництва. Кількість виробників пластикових підвіконь буде зростати, конкуренція буде збільшуватися. Імпорт пластикових підвіконь у загальному обсязі українського ринку буде збільшуватися, але вже за рахунок імпорту з Китаю.