Пластикові вікна - не розкіш, а спосіб проживання в сучасному будинку

Пластикові вікна - не розкіш, а спосіб проживання в сучасному будинку

Додано 25/04/2009 - 16:14, admin

Причин, котрі змушують жителів панельних будинків замінювати вікна в старих будинках на пластикові, - декілька. Теплоізоляція, звукоізоляція, зручність в експлуатації, різні можливості відкривання, прекрасні оптичні властивості сучасного скла та склопакетів, майже ідеальна естетика - це визначальні фактори для ухвалення рішення про заміну вікна на пластикове.

Фактичні тепловтрати в житлових будинках на 20-30% перевищують проектні значення внаслідок низької якості будівництва й експлуатації. Дослідження показують, що при експлуатації традиційної житлової багатоповерхівки через стіни втрачається до 40% тепла, через вікна - 18%, підвал - 10%, дах - 18%, вентиляцію - 14%.

Завдяки наявності товстих цегельних стін, відносно благополучні з погляду тепловтрат "сталінські" будинки але і їх теплоефективність стрімко знижується через збільшення фізичного зношування конструкції.

Менш благополучні, у цьому змісті, панельні будинки. Розуміння необхідності теплозбереження приходить до середньостатистичного власника квартири в панельному будинку разом з подорожчанням комунальних послуг. Ощадливі європейці вже створили будинки, де опалення взагалі відсутнє, а житловий простір зігрівається теплом, що виділяється в процесі життєдіяльності людини. Нарешті й у нашій країні з'явилися вікна, що відповідають високим європейським стандартам енергозберігаючого будинку. Це пластикові вікна з німецького профілю, популярність яких обумовлена бездоганною німецькою якістю й терміном служби більше 40 років. В результаті розробки нових стандартів якості на ринку пластикових вікон з'явилися енергоефективні системи – товсті багатокамерні профілі. Такі вікна повністю забезпечують необхідні норми по опору теплопередачі навіть. ПВХ-профілі за рахунок камер з повітрям мають більш високі показники опору теплопередачі, ніж профілі, наприклад, із твердих порід деревини. Заміна старих вікон на економічно ефективні, нові, пластикові дає не просто істотний ефект в економії витрат тепла будинком і поліпшує умови теплового комфорту в приміщеннях, але й дозволяє заощаджувати реальні гроші.

Пластикові профілі вікон мають свої переваги для приміщень із підвищеним рівнем вологості, наприклад, підходять для квартир, де встановлені кондиціонери, - а вони все частіше зустрічаються в сучасних будинках.

Актуальна для власників панельних будинків і "шумова" проблема. Можливості звукоізоляції шляхом встановлення пластикових вікон надзвичайно широкі. Більша частина відповідальності за проникнення вуличного шуму в будинок лягає на склопакет - він у конструкції вікна займає левову частку площі (85-90%). Вирішальну роль відіграє конструкція склопакета - наприклад, двокамерний краще однокамерного. На звукоізоляцію впливають: кількість і товщина листів скла, товщина повітряного проміжку між листами скла й проникність стиків. Характеристики пластикових вікон повністю відповідають цим вимогам.

Пластикові вікна універсальні як у плані розкиду цін (тут практично кожен може підібрати собі вікна у відповідності зі своїми фінансовими можливостями), так і в плані дизайну, адже пластикові вікна можуть бути й білими, і кольоровими, і "під дерево".

На щастя, стандартні пластикові вікна вже перестали бути дуже дорогим і ексклюзивним товаром. В наш час вони стали доступні й середньому класу, - людям , котрі проживають у сучасних панельних будинках і прагнуть до сучасного побутового комфорту, частиною якого стали вікна ПВХ.

Вимоги сучасного будівництва такі, що віконні прорізи панельних будинків серій П44, П44Т, П3 мають стандартні розміри. Це багато в чому полегшує й здешевшує процес виробництва пластикових вікон для таких квартир.