Пластикові вікна - розміри й пропорції

Пластикові вікна - розміри й пропорції

Додано 05/05/2009 - 16:40, admin

Вікна - один з важливих елементів будинку, що сприяє створенню комфортних умов проживання. Вони надають необхідне освітлення й відкритість, дозволяють насолоджуватися прекрасним виглядом на навколишню природу. При цьому розміри й форма вікон мають вирішальне значення для створення комфортного відчуття.

Розміри й пропорції вікон

Занадто малі вікна або неправильно розташовані вікна, роблять кімнату темною й незатишною. Занадто великі вікна іноді змушують почуватися як в акваріумі, у скляному будинку, де втрачається почуття захищеності. Тому на початковому етапі важливо точно спланувати розміри, вигляд і розташування вікон, а також план освітленості. Не забудьте й про форму віконних рам.

Відповідно до будівельних правил, до приміщення надходить мінімальна кількість світла, якщо площа всіх скляних поверхонь в сумі складає 10-12,5% загальної площі поверхні приміщення. Оптимальні умови освітлення за фізіологічними показниками досягаються при ширині вікон, що дорівнює 55% ширини житлової кімнати.

Таким показникам відповідають мансардні вікна. Їх головна перевага - в достатку природного світла й свіжого повітря. Мансардні вікна сьогодні особливо актуальні. Вони ідеально підходять і для сучасних будинків, і для реконструйованих старих будинків. А от котедж або заміський будинок просто створені для того, щоб влаштувати в них затишну мансарду.

Розумна пропорція вікна - передумова благополучного функціонування вікна протягом багатьох років. Якщо розміри вікон занадто великі, то у відкритому стані фурнітура й конструкція рами будуть мати надлишкове навантаження. Якщо відкриті віконні стулки простираються вглиб кімнати на значну відстань, то це може створити додаткові проблеми в маленьких приміщеннях. Часто зовнішній вигляд великих вікон залишає бажати кращого. Ідеальна форма - прямокутник шириною 80 і висотою 130 см.

Варіанти відкривання пластикових вікон

Нерухомі (глухі) вікна
У певних випадках може виникнути необхідність заблокувати одну зі стулок, щоб вона не відкривалася. Таку стулку можна з самого початку зробити нерухомою, тобто "глухою".

Поворотні й поворотно-відкидні вікна
Поряд з поворотними вікнами, які відкриваються лише в одному напрямку, велике поширення отримали поворотно-відкидні вікна. Вони можуть як відкриватися всередину приміщення поворотом, так і відкидатися.

Відкидні вікна
Відкидні вікна відкриваються зверху. Ці вікна повинні бути легко доступні для догляду й чищення як зсередини, так і ззовні.

Багатостулкові вікна
Двостулкові вікна переважно відкриваються поворотом або відкидаються. Зверніть увагу на правильні пропорції обох стулок. Співвідношення рекомендованої ширини стулок 3:5. Ця пропорція відповідає золотій середині - співвідношенню величин, що сприймається більшістю людей як найбільш вдале й пропорційне. Якщо ширина віконного прорізу становить 2 м і більше, то часто використовують тристулкову конструкцію. Особливо вдалим є симетричний поділ такого тристулкового вікна, при якому дві бічні стулки мають однакові розміри.

Вікна, що відкриваються в обидва боки
Вікно, що відкривається в обидва боки, обертається навколо своєї осі в горизонтальній і вертикальній площині. Цей вид вікон найкраще підходить для вікон великих розмірів.