Порівняння віконних профілів ПВХ VEKA Euroline та VEKA Softline

Порівняння віконних профілів ПВХ VEKA Euroline та VEKA Softline

Додано 17/03/2009 - 17:01, admin

Veka Softline Euroline

Ціль даної статті полягає в наданні інструментарію для порівняння вікон із профілів різних виробників і марок. Оскільки повною мірою достовірних і об'єктивних досліджень та висновків такого роду немає (як говориться: "на смак і колір..."), в якості прикладу будуть порівняні характеристики вікон із ПВХ систем марки VEKA.

При порівнянні пластикових вікон, у першу чергу, потрібно приділити особливу увагу порівнянню віконних профілів (профіль ПВХ). Віконний профіль ПВХ пластикового вікна визначає не тільки безпосередні характеристики вікна, помітні відразу, такі як: колір і зовнішній вигляд. Він грає ще й іншу, не менш важливу роль. Саме від профілю ПВХ залежать характеристики вашого вікна по тепло- і звукоізоляції, міцності віконної конструкції, надійності роботи вікна, профіль ПВХ визначає термін служби Вашого вікна. Розберемо властивості вікон ПВХ на базі двох профільних систем “Века” (VEKA): Softline і Euroline.

Почати порівняння потрібно з візуального сприйняття. Одним з основних параметрів такої властивості є висота профілю по світловому прорізі. Профіль Veka Softline має висоту рами 67 мм і 118 мм по висоті рама+стулка. Профіль Veka Euroline 64 мм і 113 мм відповідно. З цього можна зробити висновок, що світловий простір у двох однакових за розмірами пластикових вікнах з різних профільних систем неоднаковий. Зокрема, у нашому випадку, вікно із ПВХ Veka Euroline буде пропускати більше світла: проріз на 6 мм (для глухого вікна) і на 10 мм (для вікна, що відкривається) вище й ширше.

Крім того, слід відзначити видимі відразу особливості віконних конструкцій - особливості дизайну профільної системи, дизайн штапиків, відмінність прилягання штапику до рами або стулки пластикового вікна. Між профільними системами Veka (Века) Softline і Euroline, таких розходжень немає. Однак порівнюючи вікна з віконних профілів різних марок (брендів) варто звернути на це увагу.

Важливішою з непомітних відразу (якщо порівнювати два вже встановлені вікна) характеристикою профільної системи є монтажна глибина профілю, іноді в народі її називають товщиною або шириною віконної рами. Чим товстіша віконна рама, тим кращими властивостями володіє профільна система по стійкості до температурних змін. Так ширина профілю Veka Softline становить 70 мм, а Veka Euroline 58 мм. Але опір до теплопередачі залежить не тільки від ширини профілю, цей параметр залежить ще й від камерності профілю - кількості повітряних камер у профілі ПВХ. Кількість камер у пластиковому профілі віконної рами може коливатися від двох до семи. Пластиковий профіль Veka Euroline має в рамі три камери, у профілю Veka Softline таких камер п'ять.

З огляду на вищевикладене можна помилково припустити, що поставивши вікно із самого товстого профілю, Ви забезпечите найкращий захист від холоду! Ця помилкова думка зустрічається дуже часто. Товщина профілю і його камерність визначають, по суті, лише потенціал Вашого пластикового вікна. На реальні ж властивості конструкції загалом впливає склопакет, котрий встановлений у це вікно. Тому, якщо Вам потрібно вікно з найкращими теплоізоляційними характеристиками, вибравши "теплий" профіль ПВХ, не забудьте підібрати відповідний склопакет! Краще використовувати склопакети зі спеціальним енергозберігаючим покриттям і заповнені газом. Відповідно до лабораторних випробувань, кращим наведеним опором до теплопередачі (теплоізоляцією) володіє склопакет 44 мм (4М_1-Аr16-4М_1-Аr16-И4). Для звукоізоляції загальна товщина склопакета менш важлива. Досить поставити замість звичайного склопакета 4-16-4 однокамерний склопакет у якому зовнішнє скло буде не 4 мм, а скажімо, 6 або 8 мм щоб збільшити звукоізоляційні якості вікна на 5-7 дБ. Додатково збільшити звукоізоляційні якості вікна на 1 дБ можна використавши як наповнення склопакета інертний газ. Виходить, чим товстіший склопакет можна встановити в профіль ПВХ, тим більше різних варіантів по теплоізоляції й звукоізоляції вікна у Вас може бути. Технічні характеристики профілю Veka Softline дозволяють установлювати в нього склопакет до 42 мм. Максимально можлива товщина склопакета для пластикового вікна із профілю Veka Euroline – 32 мм.

Наступна характеристика в площині якої варто порівнювати віконні профілі - міцність до навантажень. Всі віконні профілі ПВХ, що використовуються для виробництва вікон ПВХ у нашій країні зобов'язані проходити випробування на відповідність нормативним вимогам. Відповідно до технічної оцінки профіль ПВХ Veka Softline і Veka Euroline відповідають вимогам по міцності, а деякі показники перевищують нормативи в рази.

Найменування показників Профіль ПВХ системи VEKA Softline Профіль ПВХ системи VEKA Euroline
Міцність при розтяганні, МПа
Нормативне значення за ГОСТ 30673-99,
Не менше 37,0
49,2 44,9
Ударна в'язкість за Шарпієм, кДж/м2
Нормативне значення за ГОСТ 30673-99,
Не менше 15
40,3 48,9
Міцність кутових зварних з'єднань, Н
Нормативне значення за ГОСТ 30673-99,
Не менше 2000
4170 3780


Правильна робота вікна багато в чому обумовлена міцністю конструкції й зварних з'єднань, особливістю внутрішньої будови ПВХ профілю. Ці параметри відповідають як за статичні характеристики вікна, так і за належне функціонування фурнітури й запірних механізмів.

Якість ПВХ профілю є однією з важливих складових терміну служби пластикових вікон. Параметр, що характеризує довговічність профілю ПВХ визначається за допомогою випробувань і вказується в технічній документації до сертифікатів відповідності. Відповідно до проведених випробувань ДЦ "Стройполімертест", довговічність полівінілхлоридних систем Softline і Euroline ідентична й становить: більше 50 умовних років експлуатації в помірному кліматі; більше 30 умовних років - у північній будівельній зоні, більше 15 умовних років - у жаркому кліматі.

Отже, пластиковий профіль, як можна переконатися, важлива й невід'ємна частина вашого пластикового вікна. Враховуйте специфіку віконного профілю при пошуку оптимальних рішень для ваших проектів.