Правда про металопластикові вікна

Правда про металопластикові вікна

Додано 08/04/2009 - 14:29, admin

Вікна взагалі не випускають тепло з квартири?

Насправді будь-яке вікно випускає більше тепла з приміщення на вулицю, чим будь-яка стіна. Тобто, з точки зору енергозбереження, треба будувати будинки без вікон. Проте такий будинок навряд чи буде затишним. Не існує абсолютно теплих вікон. Але, відмітимо, що сучасні вікна в середньому вдвоє ефективніше зберігають тепло у Вашому будинку, ніж старі дерев'яні. Завдяки потужній системі ущільнення з вікон не дме.

Вікна повністю приглушують всі вуличні шуми?

Не повністю і не будь-які. Низькочастотні шуми, наприклад, шум трамвая під вікном, удари відбійного молотка, потужний транспортний гул, дійсно сильно ослаблюється якісними вікнами з якісно зробленими склопакетами, але все одно будуть відчутні. Але не забувайте, як тільки ви відкриєте вікно - вся шумоізоляція зникає. Якщо Ви серйозно вирішили боротися з шумом, варто поклопотатися про кондиціонер.

Вікна абсолютно герметичні?

Насправді герметичність вікон полягає в їх здатності не впускати протяги.

Всередині склопакета знаходиться вакуум?

Словосполучення "вакуумний склопакет" неправильне. Якби в склопакеті дійсно був вакуум, то атмосферний тиск втиснув би скло всередину склопакета, що у свою чергу привело б до виникнення тріщин.

Кращі склопакети - заповнені аргоном?

Теплопровідність ідеальних газів залежить лише від їх тиску. Тобто, що повітря, що аргон - не має значення. Крім того, виникає зустрічне запитання - як без спеціального приладу перевірити наявність аргону в готовому склопакеті?

Чим більша товщина профіля, чим більше у ньому камер - тим краще?

Класичний варіант - трикамерний профіль, два контури ущільнення і двокамерний склопакет - абсолютно виправданий. Не має сенсу нарощувати товщину і складність профілю, адже його теплоопір в середньому і так удвічі більше, чим в склопакета. Якщо ж вікно промерзне - воно у будь-якому випадку промерзне по склу.

Догляд за металопластиковими вікнами, дверима

Перед Вами нове металопластикове вікно... Ви повертаєте ручку вниз, замикаючи його (якщо ручка Вам здається тугою, це нормально, фурнітура тільки почала притиратися, але все-таки, якщо для Вас це незручно, дзвоніть, ми небагато послабимо притиск) і в кімнаті відразу стає тихіше й затишніше... Догляд за вікном нескладний.

Мийте вікна теплою (до 30°C) водою, м'якою ганчіркою, уникаючи застосування абразивних і кислотовміщуючих засобів для чищення. Для стекол добре використати засіб для мийки стекол, але намагайтеся оберігати гумовий ущільнювач від влучення яких би то не було хімічних засобів - чим менше він буде з ними контактувати, тим довше збереже свою еластичність.

Провітрюйте кімнату частіше. Ваші нові металопластикові вікна герметичні, і це добре, тому що у Вас немає протягів, але це ж достоїнство може стати недоліком, якщо регулярно не провітрювати кімнату (у дерев'яних, старих вікнах газообмін відбувався переважно через нещільності стулок) - у приміщенні може накопичуватися надлишкова волога... вікна, що потіють, у крайніх випадках - грибок на стінах... Намагайтеся не доводити до такого :) 

До речі кажучи, не полінуйтеся перевірити витяжну вентиляцію у Вашій квартирі - зі старими вікнами Ви могли не зауважувати її несправність, тому що кімната провітрювалася автоматично, через нещільні стулки вікна, а тепер до неї пред'являються підвищені вимоги - особливо це стосується вогкуватих споконвічно приміщень (перші або останні поверхи, що протікають, кухні, де часто й багато готують і подовгу працюють пральні машини). Захищайте вікна перед початком ремонтних робіт у квартирі, обклеюйте із плівкою з усіх боків... Чим менше будівельного сміття, клею й розчинів потрапить у фурнітуру під час переклеювання, наприклад, шпалер, тим буде краще. 

У загальному доглядати за металопластиковими вікнами Вам буде нескладно, упевнені, що вони доставлять Вам набагато більше радості й задоволення, ніж турбот.