Регулювання пластикових вікон

Регулювання пластикових вікон

Додано 13/04/2009 - 18:31, admin

Верхня петля фурнітури Нижня петля фурнітури Голівка запірного механізму

Регулювання пластикових вікон може знадобитися як відразу після встановлення, так і в процесі їх експлуатації. Розглянемо як це можна зробити.

По перше, навіщо регулювати пластикові вікна? Перша причина це усадка стін, тобто стулка вікна починає десь зачіпати саму раму. Другий варіант - це коли вікно погано закривається відразу після встановлення, значить пластикове вікно встановили не зовсім рівно й правильно або фурнітура, а конкретніше петлі не були в середньому положенні (що зустрічається рідше). І третій варіант, уже після тривалої експлуатації вікна, гумовий ущільнювач не так щільно прилягає, що приводить до негерметичності й продування. В усіх трьох випадках, перед прийняттям якихось більш серйозних дій варто спробувати просто відрегулювати вікно. Добре, що сучасна фурнітура дозволяє це зробити досить легко.

Спочатку розглянемо як відрегулювати стулку пластикового вікна, відносно самої рами, варіант коли стулка при закритті чіпляється за раму. Для цього нам буде потрібен шестигранник.

Верхня петля фурнітури (яка одночасно є механізмом відкидування), там де зверху стулка кріпиться до пластикової рами, регулює верх стулки вправо-вліво, відносно рами. Щоб зробити регулювання, відкриваємо повністю вікно, знаходимо гвинт регулювання (він розташований на стулці, мал.1) і обертаємо його шестигранником. Ну й відповідно пробуємо закривати вікно й при необхідності регулювати ще.

Нижня петля фурнітури, регулює низ стулки вправо-вліво, і всю стулку вгору-вниз, відносно рами. Для регулювання низу стулки вправо-вліво, обертаємо нижній гвинт (мал.2, варіант A), розташований безпосередньо на пластиковій рамі. А для регулювання стулки вгору-вниз обертаємо шестигранник розташований на стулці пластикового вікна (мал.2, варіант B).

Тепер залишилося розібратися як відрегулювати притиск стулки до пластикової рами. На торці стулки знаходимо механізми які закривають саме вікно (мал.3, по периметру стулки таких механізмів є декілька), за допомогою викрутки або шестигранника (залежно від конкретної фурнітури) обертаємо голівку яка при закритті вікна входить у раму. Так як голівка зроблена у вигляді ексцентрика, це дозволяє регулювати притиск стулки до рами.