Ремонт квартири - почніть правильно

Ремонт квартири - почніть правильно

Додано 25/04/2009 - 16:40, admin

З чого правильно почати ремонт? Таким питанням періодично задається кожен з нас. От і шпалери з моди вийшли, - думаємо ми, - і "підвісні" стелі набридли, та й лінолеум вже "минуле століття" в порівнянні з ламінатом. Прийшовши до такого висновку, ми починаємо сумлінно відмірювати кілометри по будівельних ринках, довго вибирати оздоблювальні матеріали, підбирати "кольори й фасони" для своїх трьох-кімнатних апартаментів, а також зводити в голові "дебет із кредитом".

Виявляється, починаючи ремонт із внутрішньої обробки, ми допускаємо одну з найпоширеніших і досить дорогих помилок, що найчастіше призводить до необхідності повторного косметичного ремонту.

Про заміну вікон на сучасні пластикові склопакети й засклення лоджій, ми згадуємо, зазвичай, коли ремонт вже закінчено, у кімнатах сяють поліруванням нові меблі й радують око білосніжні стелі.
Виробники сучасних пластикових вікон застерігають власників майбутніх відремонтованих "євро" квартир від подібних кроків. І от чому:

Монтаж пластикових вікон найкраще робити до загального ремонту квартири. Також помилково замовляти собі засклення лоджій та балконів після встановлення вікон. У першому випадку, вам доведеться робити повторний косметичний ремонт. У другому, - значно витратитися на переустановлення або замовлення інших вікон у зв'язку з переплануванням віконної конструкції.

Сучасні пластикові вікна мають строк служби не менше 40 років. Запитайте себе, скільки разів за цей час ви зробите ремонт і поміняєте інтер'єр приміщення? Вікна ж будуть служити вам "вірою і правдою", не втрачаючи своїх теплоізоляційних і шумозахисних властивостей багато років.
Саме тому встановлення вікон, - саме той випадок, коли заощаджувати не можна. Краще дещо почекати з ремонтом, ніж поспіхом ставити найдешевші й нефункціональні вікна. Варто передбачити всі деталі, чи хочете ви замовити для свого балкона "тепле" ПВХ-засклення чи "холодне" засклення алюмінієм. Чи потрібно поставити на вікна москітні сітки, чи знадобиться вікнам якісна вентиляційна система, що запобігає недостатньому повітрообміну в приміщенні й вогкості і так далі.

Ще один важливий момент. На попередньому етапі ремонту можна заздалегідь вирішити, як "погратися" з дизайном вікон. За допомогою засклення лоджій і балконних дверей або встановлення вікон білого кольору можна уявно збільшити простір. А зробивши, наприклад, вікна "під дерево" гармонійно вписатися в архітектурний стиль елітного сталінського "старожила".

Варто подбати про заміну старих вікон заздалегідь, щоб уникнути зайвого забруднення нової квартири, а також перестановки важких меблів, що є неминучою при монтажу вікон. Демонтаж старих віконних конструкцій - це найбільш брудний етап роботи. Після нього завжди залишаються шматки дерева й штукатурки. Тому, монтажники попросять Вас звільнити "робочий простір" біля вікон: зняти фіранки й карнизи, відсунути меблі, забрати килими, закрити підлогу будь-яким підручним матеріалом. Дрібний вапняний пил, що у надлишку з'являється при видаленні старих рам, здатний зіпсувати апаратуру назавжди. Можна звичайно, закрити дорогі дивани плівкою й "навшпиньках" ходити за бригадою робітників, що переносять громіздкі конструкції. Але краще спокійно пережити серйозні роботи з засклення квартири заздалегідь. Це врятує не лише свіжонаклеєні шпалери, але й ваші нерви.

Увага! Виключення становить лише встановлення пластикових відкосів (монтажний шов між віконним блоком та стіною). Під час опоряджувальних робіт відкоси будуть стикатися зі стіною, тому ставити їх рекомендується вже на кінцевому етапі, після вирівнювання стін. Це допоможе запобігти пошкодженню відкосів від попадання часток шпаклівки і, як наслідку, появи дрібних подряпин.