Системи вентиляції пластикових вікон

Системи вентиляції пластикових вікон

Додано 18/04/2009 - 14:54, admin

Системи вентиляції пластикових вікон

Як не дивно, одну з головних переваг пластикових вікон ПВХ - їх герметичність, у той же час можна розцінювати як їх недолік. Пластикові вікна мають практично нульову повітропроникність. Саме тому на внутрішній стороні вікна й віконних відкосів з’являється конденсат (як кажуть, «потіють склопакети»), а в приміщенні через порушення повітрообміну підвищується вологість. Пластикові вікна обов'язково мають потребу в системах вентиляції. Найбільш елементарний спосіб - це періодичне короткочасне відкривання вікон для провітрювання. Також підприємства виробники ПВХ вікон пропонують пристрої, що автоматично відкривають і закривають стулки вікна - автоматичні провітрювачі. Автоматичне провітрювання металопластикових вікон такими пристроями відбувається за допомогою електричного приводу. Одна частина провітрювача, що містить електропривод, встановлюється на раму, інша - на стулку. Електропривод виштовхує або втягує другу частину механізму й відкриває або закриває стулку. Ступінь величини відкривання регулюється за допомогою обмежуючих пристроїв, наявних у фурнітурі вікна. Блокування відключає механізм, як тільки стулка доходить до упору.

Деякі автоматичні провітрювачі забезпечуються пультом дистанційного керування, що дозволяє відкривати й закривати відкидну стулку, задавати певний кут відкривання стулки. Також ці пристрої можуть оснащуватися таймером автоматичного провітрювання, що самостійно керує стулкою відповідно до запрограмованого часу. Додаткова зручність окремих моделей полягає у вбудованих датчиках дощу й вітру, які монтуються на стулці із зовнішньої сторони й при погіршенні погоди посилають приладу команду прикрити вікно. Але, мабуть, відкрите вікно - це не завжди зручно, особливо в холодну пору року. Тому доцільно об’єднати цю можливість із установкою мікровентиляції склопакетів.

Такого роду вентиляція металопластикових вікон досягається шляхом використання різних пристроїв, що вбудовуються у віконну конструкцію або змонтованих у стіні й забезпечуючих приплив свіжого повітря. Ці пристрої або одночасно забезпечують приплив і витяжку повітря (пристрої типу "два в одному"), або встановлюються роздільно, один з яких відповідає за приплив, а інші - за витяжку повітря. Найбільш прості - вентиляційні планки й заслінки, які кріпляться горизонтально у верхній частині вікна. Але ці конструкції зменшують звукоізоляцію.

Більш досконалий механізм - через спеціальні кліматичні клапани, вбудовані у віконні блоки або встановлювані у верхній частині віконного елемента (залежно від моделі й виробника).

У цьому випадку система провітрювання металопластикового вікна забезпечується саморегулюючим пристроєм, що складається з повітряного клапана, котрий самостійно затримує повітря під впливом природного руху й тиску повітря. Установка додаткового обладнання або електронного керування не потрібна, так же як і обслуговування з боку користувача приміщення. Все, що можна зробити якщо буде потреба - вибрати й самостійно встановити або замінити фільтр. Вибір фільтра залежить від потреб. Фільтри грубого очищення являють собою дрібну сітку, якій під силу видалити з повітря лише великі частки пилу, фільтри тонкої очистки - здатні затримувати частки розміром до 0,3 мікромікрона, у тому числі пилок, спори грибів, сажу.

При цьому існує можливість повністю припинити проникнення повітря в приміщення. Система працює при закритому вікні, не впливає на шумоізоляцію склопакета й не знижує коефіцієнт теплопровідності склопакетів.

Коли клапани відкриті, свіже повітря, що надходить зовні, піднімається нагору між рамою й стулкою, відхиляючи потік повітря вбік стелі, і підігрітим направляється через вентилятор всередину приміщення. Протяги в цьому випадку виключені.