Тепло- та звукоізоляційні властивості вікон

Тепло- та звукоізоляційні властивості вікон

Додано 09/04/2009 - 11:47, admin

Вікна призначені не тільки для огородження приміщення від зовнішнього середовища та його впливу, але й для створення найбільш комфортних умов всередині приміщення.

Насамперед, через вікна відбувається провітрювання приміщення, оскільки в сучасних квартирах відсутня вентиляція житлових кімнат. Крім цього, крізь вікно проникають сонячні промені, які не тільки радують вас, але й знищують хвороботворні мікроби. Також вікна є ефективною перешкодою для тепловтрати в зимову пору року.

При цьому варто відзначити, що якщо порівнювати тепловтрати вікна й зовнішніх стін, то через скло вікон із квартири виходить більше тепла. Тепловтрати можна значно знизити правильним вибором конструкції вікна, матеріалу, що використовується для обв'язки плетінь, використанням різних додаткових елементів до яких відносяться: фіранки й жалюзі.

Найбільш оптимальним є потрійне засклення, де між листами скла утворюється прошарок повітря, що володіє низькою теплопровідністю. У результаті чого тепловтрати значно зменшуються в порівнянні з одинарним заскленням.

На сьогоднішній день виготовляються склопакети, що складаються із двох і більше листів скла, які з'єднуються за допомогою спеціальних профілів (дистанційними планками). Використання енергозберігаючого I-скла ( м'яке напилювання на скло зсередини ). дозволяє знизити тепловтрати в рази.

Крізь вікно у квартиру попадають не тільки сонячні промені, але й звуки, які не завжди є приємними. Одна діло, коли ранком чутний щебет птахів і зовсім інше, коли щоденно щогодини у квартиру попадає шум автостради. Багато в чому звукоізоляційні властивості того або іншого вікна залежать від товщини застосованих листів скла і відстані між ними. Звукоізолюючі властивості вікна можна підвищити ущільненням стиків, причому не тільки в місцях притворів стулок до коробів, але й у місцях примикання коробок до стін і підвіконь. Тому так важливо правильно зняти розмір блоків і встановлювати Ваше вікно відповідно до сучасних правил монтажу.