В чому відмінність дешевих пластикових вікон від дорогих?

В чому відмінність дешевих пластикових вікон від дорогих?

Додано 04/05/2009 - 15:20, admin

В даний час на ринку багато пропозицій ПВХ профілів та вікон з них. Є профілі дешеві й більш дорогі. Існують українські виробники, котрі скопіювали профілі відомих німецьких фірм. Чим же відрізняються ПВХ профілі різних виробників у різних цінових діапазонах?

Дуже привабливим є придбати більш дешевий продукт та заощадити на цьому гроші. Спокуса велика. Питання про те, а який же у підсумку результат, на жаль, часто постає занадто пізно, коли щось змінити вже важко й дорого - особливо якщо це стосується вікон.
У чому ж відмінність між однотипними продуктами дешевими й дорогими, навіть у тих випадках, коли пред'являються однакові сертифікати з однаковими показниками? Насамперед, варто поговорити про таке основне поняття як "стабільність якості продукції".

Коли мова йде про пластикове вікно, то мова йде про стабільність якості сировини на хімічному, молекулярному рівні та про стабільність виробничого процесу. З огляду на те, що вікна купуються не на пару років, а на десятиліття, це питання для споживача є першочерговим.

Показником стабільності виробництва є наявність сертифіката DIN EN ISO 9001. Це - система контролю якості, що покликана забезпечити саме стабільність властивостей виробленої продукції на заданому рівні, а також постійне вдосконалення продукту. Тому всім споживачам, чи то приватні особи, чи великі фірми, ми радимо звертати найпильнішу увагу на його наявність у фірми-виробника. Сертифікат Відповідності (ДЕРЖСТАНДАРТ Р) або Сертифікат РАЛ сповіщає про те, що заявлений продукт відповідає певним фізико-механічним властивостям, а сертифікат DIN EN ISO 9001 - що стабільність цих властивостей контролюється в процесі виробництва.

Чи впливає забезпечення стабільності якості виробництва на кінцеву вартість продукту? Звичайно. По-перше, це вартість самої системи контролю якості. Для цього потрібні дорогі лабораторії - якість складу сировини для профілю на дотик не визначиш. Для цього потрібний персонал і витрати часу. Для цього необхідне ведення спеціальної системи документації. По-друге, це стовідсоткове відсівання неякісної сировини й браку власного виробничого процесу. Можливість, коли свідомо відвантажують споживачеві продукт із невідомою якістю або з браком, тут виключається.

Параметр, що впливає на ціну, крім стабільності виробництва, це, звичайно, якість самої сировини для профілів. До складу композиції входить більше десятка різних компонентів, які, у свою чергу, є продуктами високих технологій. Як вихідну сировину, ПВХ одержують у вигляді дрібного білого порошку. Однак без відповідної попередньої обробки ПВХ ще не можна використовувати як робочий матеріал, тому його перемішують до одержання однорідної суміші з добавками, перед тим як починати наступну його переробку в кінцевий продукт. Такими добавками є стабілізатори, модифікатори на ударну в'язкість, полімерні допоміжні реагенти, наприклад, змащення, наповнювачі, пігменти.

Вибір відповідної добавки орієнтований у кожному конкретному випадку на технологію подальшої обробки й вимог до готового виробу. З одного боку, сама подальша обробка ПВХ взагалі можлива лише при наявності в ньому добавок, з іншого боку, ці добавки вирішальним чином впливають на кінцеві властивості готового виробу з ПВХ. Так, наприклад, з того самого вихідного матеріалу шляхом добавки в нього різних компонентів можна одержати або найтоншу плівку для упакування харчових продуктів, або товстостінну водопровідну трубу.

Серед компонентів, що входять до складу композиції, є ряд дорогих хімічних речовин. Їх наявність у достатній кількості неможливо визначити візуально, тому заощадити на них - спокуса велика. Наприклад, у профілях присутній оксид титану - порошок яскравого білого кольору, що забезпечує білизну профілю й, спільно зі стабілізаторами, відповідальний за збереження кольору під час експлуатації вікна. Висока чистота оксиду титану вимагає істотних витрат, якщо заощадити на його якості, то споживач цього відразу не помітить, але це виявиться в ході експлуатації вікна - через рік, два або три...

При підготовці сировини також є принциповим рівномірний розподіл компонентів у масі (молекулярно-масовий розподіл). Наприклад, модифікатор на ударну в'язкість, що є у сировині в кількості 6-7%, утворює в ній щось на зразок сітки, як арматура в бетоні. І саме він приймає механічні навантаження на профіль. Якщо він розподілений у сировині нерівномірно, то це - немов обриви в сітці, де в профілі з’являються слабкі місця. Старанність підготовки сировини й контроль цього процесу дуже сильно впливають на якість кінцевого продукту.

Наступний процес у виготовленні профілів, що потребує високого досвіду й навичок - це охолодження профілів після їх формування в екструдері. Цей процес потребує серйозних навичок й досвіду, технологічної дисципліни. Часто в офісах як зразок можна побачити відрізок профілю. Все виглядає, здавалося б, нормально, але на готовому виробі то погано закриваються стулки, то дме через вікно, то просто профіль десь має хвилясту поверхню... Геометричні дефекти екструзії набагато сильніше помітні на готовому виробі, ніж на зразку. І їх наявність споживач часто з подивом виявляє на вже встановленому вікні, коли він радісно потирав руки, що заощадив пару доларів на більш дешевому профілі.

Підводячи підсумки, можна сказати: ПВХ профіль, як і будь який інший продукт, має свою цінову планку, нижче якої починається різке падіння якості продукції. Ця цінова планка визначається сучасним рівнем розвитку виробництва. Ми намагаємося тримати цю планку на оптимальній висоті, на якій збалансовані ціна й високі споживчі якості.

І якщо продукція пропонується нижче цієї планки, то задайте собі питання: чи працює виробник на шкоду самому собі, приносячи свій інтерес у жертву споживачеві; чи їздить він на "Запорожці", живе в тісній квартирці, і на роботу ходить у костюмі, купленому 20 років тому? Або ж він просто заощаджує на якості, тобто, у підсумку, за рахунок споживача...