Як обрати нові вікна

Як обрати нові вікна

Додано 07/04/2009 - 11:25, admin

Вікна

Люди сьогодні масово ремонтують квартири. Особливим шиком вважається так званий євроремонт із заміною старих вікон. Послуга ця досить дорога. І виконати її пропонують нині дуже багато фірм.
Замовити можна практично будь-яке вікно, яке забажає споживач. Не даючи конкретних рекомендацій в індивідуальному виборі вікна, ми спробуємо пояснити читачу, яким чином він зможе зупинитись на тій чи іншій пропозиції з боку постачальників.
Структура євровікон
Вікна, які відповідають євростандартам, складаються з профілю (рами, каркасу) вікна, яка виготовляється з різних матеріалів. Важливо, коли профіль складається з більшої кількості камер (три, чотири, п’ять), розділених перегородками — це збільшує рівень теплоізоляції), склопакета (двох чи трьох шарів скла, розташованих один за одним. Простір між склом заповнюють осушеним повітрям), стулки (деталі, яка забезпечує поворотно-відкидне відкривання вікна), фурнітури для відкривання (різної якості механічних засобів регулювання рівномірності прижимання стулки по всьому периметру, що покращує звуко– та теплоізоляцію, а також забезпечує мікровентиляцію).
Матеріал
Основними матеріалами для встановлення профілю (рами чи каркасу) вікна є дерево, пластик та алюміній. У кожного з цих матеріалів свої переваги та недоліки. Дерево, наприклад, наділене хорошими ізоляційними якостями і взагалі є красивим матеріалом, але потребує більше догляду, ніж, скажімо, пластик чи алюміній, особливо з плином часу. Алюміній не потребує додаткового догляду чи ремонту, але, володіючи високою теплопровідністю, може погано зберігати тепло. Тому найчастіше алюмінієві системи застосовують лише для засклення балконів та фасадів. Профіль з пластику не потребує спеціального догляду та ремонту взагалі; крім того, має додатковий металевий каркас підсилення (армування), тому є досить міцним та володіє хорошими ізоляційними якостями.
Дерев’яні вікна
Плюси. Дозволяє дому “дихати”, в них чудові тепло– та шумоізоляційні якості та й сама хвилеподібна структура живого дерева надає домашньому інтер’єру особливу привабливість та красу. І сьогодні на дерев’яні вікна існує справжня мода та надзвичайно великий попит.
Мінуси. Дерево потребує бережливого ставлення та більш ретельного підходу, аніж його пластиковий аналог. Недостатньо просушене дерево з часом деформується, щілини у вікнах можуть збільшуватись та перетворюватися на чинник холоду в квартирі.
Алюмінієві вікна
Євровікна на основі профілю з алюмінію в квартирах використовуються досить рідко. Вікна з алюмінію — це сучасна стандартна фасадна конструкція, яка по-своєму практична та зручна у використанні. Крім того, алюміній —кольоровий метал, і ціна на нього досить висока.
Пластикові вікна
Вони робляться на основі, як правило, імпортного (з Німеччини, Угорщини, Бельгії) та вітчизняного полівінілхлоридного профілю з металевим каркасом всередині (ПВХ-профілю).
Плюси. ПВХ-профілі мають високі експлуатаційні та естетичні характеристики. Пластик називають “нестаріючим” матеріалом. Він не потребує фарбування та не боїться вологи.
Мінуси. Найбільший сумнів у покупців викликає екологічна безпека таких вікон. Спеціалісти стверджують, що ПВХ-вікна шкідливі не більше, ніж дерев’яні з лакованим чи пофарбованим покриттям.
Отож, якщо вам дорогий престиж, багате оздоблення і заздрісні погляди тих, хто не може тобі такого дозволити, — купуйте модні високоякісні лаковані вікна з дорогих порід дерева; якщо ж для вас важливо за розумну суму придбати те, що буде надійно захищати від холоду, дощу і вітру, не вимагає фарбування, не тріскає, не розбухає, зручно відкривається і надійно защіпається, — купуйте пластик; якщо вас цікавлять нормальна теплоізоляція, відсутність протягів і просочування дощової води, необхідність регулярного фарбування і незручності в експлуатації, вам потрібні дешеві стандартні дерев’яні вікна.
Ціна
Вартість євровікна залежить від кількох чинників: ціни та якості профілю, склопакета, фурнітури, а також розміру, кольору та конфігурації самого вікна. Дерев’яні вікна коштують дорожче пластикових у півтора раза й більше.. Причому ця ціна доволі абстрактна. Тут мова йде про мінімальну комплектацію вікна: простий склопакет, профіль з мінімальною кількістю камер, спрощену фурнітуру. При виборі фірми, яка робитиме вікно, потрібно звернути увагу, крім самої якості та ціни вікна, також на вартість встановлення підвіконника, вартість доставки нового вікна (яка залежить від кілометражу до об’єкта, але по місту на багатьох фірмах доставка безкоштовна), а також вартість демонтажу старого та монтажу нового вікна (що може становити до 10% від вартості самого вікна ). Прикметно, що більшість фірм, які спеціалізуються у виготовленні та встановленні вікон, послуг штукатурення не надають.
Потрібно пам’ятати, що кожне вікно робиться під конкретного замовника. Тому, якщо ваші вікна виходять на шумну вулицю чи навіть на шосе, потрібно професійно продумати питання звукоізоляції, в чому допоможуть конструкторські відділи.
На кожній фірмі встановлена спеціальна програма розрахунку вартості вікна, що допомагає одразу вирахувати ціну потрібного вікна за вихідними параметрами. Треба бути готовим, що вікна не можуть бути і не будуть дуже вже дешевими. Адже не може якісне євровікно коштувати дешевше звичайної столярки. Ще не менш важливим аспектом при виборі виробника майбутнього вікна є ознайомлення з сертифікатом відповідності послуг фірми вимогам державних стандартів.
Швидкість
Загалом фірми виготовляють євровікна з пластику у термін 7-10 днів. Якщо врахувати ще дні вивчення пропозиції покупцем, процеси замірювання вікон, їх демонтажу та монтажу — то в цілому на нове вікно доведеться чекати до двох тижнів.
Гарантія якості
Надійність євровікон досить висока. При правильному встановленні та врахуванні кліматичних умов при виробництві, а також доцільному використанні, термін придатності євровікна сягає 30 років. Однак практично усі фірми надають гарантійний строк на 3 роки.
Попит
Близько 50% замовлень, скажімо, на пластикові вікна припадає на фізичних осіб, інша половина — на корпоративних клієнтів. Сам же пік попиту припадає на жовтень, тоді як спад спостерігається зимою. Оскільки максимально дозволена температура встановлення євровікон становить –10°С. Річ у тім, що будівельна пінка при нижчій температурі втрачає здатність міцно закріплюватись.
Шість кроків назустріч новому вікну
1. Вивчити пропозицію місцевого ринку.
2. Зателефонувати та викликати працівника обраної фірми.
3. Замовити вікно, виміривши його розміри, визначивши параметри та комплектацію.
4. Через 7-10 днів забезпечити демонтаж старого та встановлення нового вікна.
5. Оплатити замовлення (на 100% оплати даються знижки, є можливість оформити кредит).
6. Почуватися як у Європі, зазираючи у євровікно.