Як подовжити життя пластикових вікон?

Як подовжити життя пластикових вікон?

Додано 18/04/2009 - 02:31, admin

Складна конструкція сучасних пластикових вікон потребує не тільки ретельного догляду й дотримання правил експлуатації, але й усі профілактичні заходи щодо догляду повинні бути своєчасними. Тільки підтримка у справному стані запірних механізмів і систем ущільнення дозволять вікнам у Вашому будинку "жити" довго. Сучасна конструкція вікон, нові технології й матеріали не потребують якихось спеціальних знань та навичок. Досить ознайомитися із правилами й дотримуватися їх.

Один з найважливіших елементів вікна - ущільнювач. Він призначений для захисту від протягів і вологи. Щоб віконний ущільнювач служив довше й не втрачав своїх властивостей, необхідно один-два рази на рік очищати його від бруду й протирати м'якою тканиною, просоченою силіконовим маслом. Це сповільнить процес природного старіння матеріалу й збереже його еластичність.

Для запобігання утворення конденсату в конструкції пластикового вікна є спеціальні водовідвідні канали. Вони розташовані в нижній частині рами. Їх можна побачити, відкривши стулку вікна навстіж. Ці канали необхідно періодично прочищати, щоб усередині вікна не збиралася і не застоювалася волога. Крім того, пластикові вікна оснащені системою мікропровітрювання, що також перешкоджає утворенню конденсату на вікнах і забезпечує оптимальний мікроклімат у приміщенні.

Запірний механізм, відрегульований при встановленні рам, повинен працювати як годинник. Щоб вікно легко відкривалося й закривалося, стежте за чистотою віконної фурнітури. Змащуйте 2 рази на рік всі рухомі складові частини, маслом, котре не містить кислот чи смол, щоб не ушкодити антикорозійне покриття. Можна використовувати звичайне машинне масло.

На відміну від дерева, до пластику потрібен особливий підхід. Рами ПВХ не варто обробляти мийними засобами, що містять кислоту, що роз'їдають речовини й, особливо, абразивами, щоб не подряпати. Це ушкодить захисний шар рами, і вікно втратить привабливий зовнішній вигляд. Гладку поверхню пластикового профілю достатньо регулярно протирати м'якою тканиною й будь-якими очищувачами, що не містять хімічно активних складників, наприклад, мильним розчином. З їх допомогою Ви без особливих проблем позбудетеся від будь-якого виду забруднень.

Пам'ятайте, що правильний догляд і дотримання правил експлуатації подарують вікнам довге життя у Вашому будинку. А вони будуть радувати Вас своєю чистотою й бездоганною роботою.