Як правильно вибрати пластикові вікна і двері?

Як правильно вибрати пластикові вікна і двері?

Додано 07/03/2009 - 15:35, admin

Вікна – це та частина інтер’єру, яку ми вибираємо особливо ретельно, адже вони повинні служити довго, надаючи будинку краси, затишку і тепла. Сьогодні одним з найбільш популярних видів вікон визнані пластикові. Безумовно, їхня популярність росте завдяки унікальним якостям: вони захищають від шуму, пилу, протягів, екологічні, не вимагають ретельного догляду, сучасні, красиві, надійні.

Залишається питання: які пластикові вікна вибрати, адже пропозиції на ринку так великі. Вартість 1 кв. м вікна складає від 40$ до 200$.

Для того, щоб розібратися, треба знати, з чого складається ціна пластикового вікна:

ціна рами (профілю)
ціна фурнітури (запірного механізму)

ціна склопакета (дві і більше шибки, скріплені між собою)

Треба одразу зазначити, що якісне пластикове вікно не може бути дешевим. Заощаджуючи гроші зараз, ви в майбутньому обов’язково зіткнетеся з такими проблемами, як низька шумоізоляція, погана вентиляція, що призводить до запотівання вікна, випадання конденсату й сирості стінових поверхонь поруч із пластиковим вікном (укосів), низька кольоростійкість віконних рам (профілю), що призводить до їхнього пожовтіння; деформація вікна, складність у відкриванні-закриванні. Таке пластикове вікно недов-говічне, втрачає свої властивості вже протягом перших трьох років експлуатації.

Пластикові вікна і двері: міфи і реальність

Побутує думка, що дерев’яні вікна і двері кращі за пластикові, тому що... Далі випливає ряд причин, зде-більшого бездоказових і неправильних. Спробуємо привести деякі аргументи для розвінчання оман.
Міф перший:
“Дерев’яні вікна і двері мають термін експлуатації понад 50 років”.

Коментар:

Сміємо вас запевнити – це стосується тільки дерев’яних вікон вищої категорії якості: з коштовних порід дерева, з повною попередньою обробкою деревини і наступною захисною обробкою готового виробу.
Міф другий:
“Дерев’яні вікна і двері екологічно чисті, на відміну від пластикових”.

Коментар:

Так, споконвічне дерево абсолютне натуральне і чисте, але це стосується тільки свіжозрубаного лісу, та ще за умови, що росло воно не в Чорнобильській зоні. Але таким дерево буває недовго – його потрібно обробити величезною кількістю хімічних речовин, щоб уберегти від гниття, набрякання, розтріскування і т. д. Це різні дубильні речовини, антисептики, просочення, клеї, розчинники, лаки, фарби і т. д. Так що, зрештою, ми одержуємо матеріал, який нічого спільного з чистою екологією не має, але чомусь називається “натуральним” – імовірно, завдяки збереженому на ньому створеному природою малюнку. Дивно, що пластик на основі ПВХ, з якого в даний час виробляється переважна кількість пластмасових виробів (у тому числі авторучок, які з задоволенням гризуть наші діти), вселяє в нас жах.
Міф третій:
“Досить якісні дерев’яні двері і вікна коштують не дорожче пластикових”.

Коментар:

Це вже повний міф. Уявіть: вартість високоякісного дерев’яного бруса, що не згниє і не розсохнеться за два роки, не менша, ніж вартість пластикового профілю. Брус вимагає складної обробки: виточування безлічі пазів для фурнітури, замків і штапиків. А з пластиковим профілем нічого робити не треба. Зібрати дерев’яну раму набагато складніше, тому що її необхідно фрезерувати і клеїти, а пластикова рама зварюється за кілька хвилин і не вимагає додаткових матеріалів. Виходить, що собівартість виготовлення якісного дерев’яного вікна незрівнянно вища від собівартості виготовлення пластикового. А якщо вам пропонують дерев’яні вікна за тією ж ціною, що й пластикові, значить, на чомусь зекономили – чи то на якості деревини, чи то на якості обробки, тобто на якості усього вікна.

З усього вищевикладеного нескладно здогадатися, які будуть висновки:

– якщо вас не цікавлять гарна теплоізоляція, відсутність протягів і просочування дощової води, необхідність регулярного фарбування і незручності в експлуатації, значить, вам необхідні дешеві стандартні дерев’яні вікна і двері;

– якщо вам дорогий престиж, багате оздоблення і заздрісні погляди тих, хто не може собі такого дозволити, – купуйте модні високоякісні лаковані двері і вікна з дорогих порід дерева;

– якщо ж для вас важливо за розумну суму придбати те, що буде надійно захищати від холоду, дощу і вітру, не вимагає фарбування, не тріскає, не розбухає, зручно відкривається і надійно защіпається, якщо ви просто хочете забути про вічні віконні проблеми, – купуйте пластик, але дотримуйтеся таких рекомендацій:

а) поверхня пластику повинна бути чистою і глянсовою;

б) товщина склопакета повинна бути не меншою 32 мм, якщо вікно виходить на вулицю й у вас немає кондиціонера; якщо ж вікно виходить на засклений балкон, то не слід переплачувати – буде досить європейського (24 мм) склопакета;

в) оптимальна відстань між шибами коливається в межах 10–16 мм. Зменшення цієї відстані приводить до різкого погіршення теплоізоляції внаслідок виникнення так званої “прямопроменевої передачі” тепла від скла до скла, минаючи повітряний прошарок. Збільшення ж цієї відстані не має сенсу, тому що істотно не впливає на теплопередачу внаслідок виникнення конвективних потоків повітря усередині склопакета;

г) не слід заощаджувати на вартості монтажу, тому що в монтажі пластикових вікон існує маса тонкощів, недотримання яких може принести масу неприємностей і втрату гарантії. Крім того, якщо під час монтажу вікно було ушкоджене, то при самостійному монтажі ніякі претензії не приймаються.