Захисні плівки на склопакети

Захисні плівки на склопакети

Додано 10/03/2009 - 15:59, admin

Вони призначені для надання склу спеціальних властивостей. Захисна плівка являє собою багатошарову систему, що складається з міцного, чутливого до тиску клею і пружного шару поліестера. Вона наклеюється безпосередньо на поверхню віконного (або іншого) скла. Випускаються як безбарвні (прозорі), так і тоновані (затемнені) захисні плівки. Останні отримуються шляхом спатерного напилювання мікрочастинок бронзи, міді, титана або нержавіючої сталі. Спатеринг - це науково-технічний термін, що використовується для опису процесу бомбардування якої-небудь основи атомами металів, діелектриків або напівпровідникових матеріалів. При такому бомбардуванні на поверхні основи утвориться найтонша плівка (товщина шару визначається заздалегідь). Процес спатеринга дозволяє отримати кристально-прозору плівку, що дає природний огляд без видимих перекручувань. Високоякісні матеріали й сплави, використовувані в даному процесі, роблять плівку більш міцною, стійкою до зносу і виключають потенційну деметалізацію, на відміну від плівок попередніх поколінь. Товщина плівок при цьому коливається від 112 до 380 мкм.

Основними функціями захисних плівок є зміцнення скла, безосколочність, теплозбереження, захист від сонячного світла й ультра-променів, вогнестійкість, шумоізоляція, тонування, захист інформації, однобічна видимість. Як правило, захисні плівки встановлюються там, де немає необхідності використовувати механічні захисні засоби. Захисне засклення можна класифікувати в такий спосіб: засклення, що витримує удар кинутого в нього предмета без утворення наскрізного отвору, визначається як "стійке до удару", клас захисту А; засклення, що витримує удар предмета й тимчасово перешкоджає навмисному пробиванню в ньому отвору, через який може пролізти людина, є "стійке до удару засклення", клас захисту Б; засклення, котре здатне затримати кулю, випущену з ручної вогнепальної зброї, без наскрізного пробивання скла, є "кулестійким захисним заскленням", клас захисту В.

Пріоритетна властивість захисного засклення - при збереженні прозорості чинити опір силовому впливу. Крім того, плівки, наклеєні на скло, дозволяють зменшити небезпеку ураження осколками. Ушкоджене скло, утримуване плівкою, залишається в рамі або випадає цілим шматком, а не розлітається на гострі осколки, здатні пошкодити дороге устаткування, побутову техніку, меблі, не кажучи вже про здоров'я людей. При нанесенні на скло, захисна плівка утворить вогнестійку композицію, здатну стримувати вогонь до 45 хвилин. Під впливом відкритого полум'я на захисній плівці спостерігається нетривале поверхневе горіння без просування фронту вогню. При усуненні джерела вогню полум'я негайно гасне. Локалізована у такий спосіб пожежа приносить значно менший збиток, і при цьому не утворюються токсичні дими.

Одним з головних достоїнств плівок, що враховується при проектуванні й будівництві, є низька теплопровідність. За деяким даними використання плівок зменшує тепловтрати на 35-40%. У холодну пору року плівки, залежно від типу напилювання, можуть зменшити втрати тепла на 16-35%. Плівки ніби "вирівнюють" холодні й теплі зони в будинку, уніфікуючи температуру усередині будинку. Сонцезахисна плівка відфільтровує до 99% ультрафіолетового випромінювання, причому ультрафіолетові промені успішно поглинаються не тільки тонованими, але й прозорими плівками. Металізовані захисні плівки мають здатність створювати ефект однобічної видимості, вони виключають витік інформації по електромагнітному й віброакустичному каналах. Захисні плівки з металевим напилюванням мають здатність знижувати інтенсивність або зовсім відфільтровувати мікрохвильове випромінювання (енергію в радіочастотному діапазоні).