Поради по догляду за вікнами

Виконані з профільних систем VEKA вікна та двері, найчастіше не вимагають особливого догляду. Проте, як і будь-який виріб, навіть найякісніше металопластикове вікно потребує мінімальної правильної уваги.

1. Перше – догляд за пластиком: ніколи не використовуйте абразивні та агресивні хімічні (що містять хлор, спирт та інші добавки, покликані активно боротися з брудом) миючі засоби для чищення пластикових поверхонь вікна. Навіть якщо спочатку Вам буде здаватися, що нічого з пластиком не відбувається, то через деякий час Ви можете бути неприємно здивовані зміненим кольором Вашого колись білого вікна. Для догляду за поверхнею пластикових вікон можна використовувати знежирюючі миючі засоби, або простий теплий мильний розчин. Також радимо використовувати м’які губки для чищення без жорсткої поверхні.

2. Друге – догляд за склопакетами: уникайте попадання миючих засобів на пластикові частини, а також дуже важливо – не допускайте попадання спиртовмісних засобів на гумовий ущільнювач.


3. По-третє – догляд за фурнітурою: VEKA в обов’язковому порядку рекомендує не рідше ніж раз на рік змащувати всі рухомі елементи фурнітури. Зверніть увагу, у багатьох виробників фурнітури у відповідних місцях є значки “маслянки” або “крапельки”. Масло використовуйте таке що не містить смол і кислот, по суті, звичайне машинне масло/масло для швейних машинок підійде.


4. Четверте – догляд за ущільнювачем: мінімум раз на півроку (хоча б навесні і восени) рекомендуємо очищати ущільнювач. Цей елемент вікна в першу чергу відповідає за збереження тепла у Вашому домі, відсутність протягів, надування вуличного пилу і шуму. Простим мильним розчином і м’якою губкою або тканиною промийте ущільнювач, витріть насухо і змастіть силіконовою змазкою. Для цієї мети також підходить силіконова змазка для автомобільних ущільнювачів.5. П’яте– обов’язково ставте вікна на провітрювання. Існує стереотип, сформований попереднім досвідом, що вікна «дихають» самостійно. Але якісні металопластикові вікна герметичні і для того аби не утворювався конденсат, на відкосах не з’являлась пліснява, а в приміщенні панувала природня вентиляція – провітрюйте його.

Приділіть своєму вікну трохи уваги і воно відповість Вам довгими роками надійної служби!